Ако ви се допадна назад кон иднината, ова е вашиот случај со iPhone 6

футрола „iphone-6“ назад кон иднината

Многумина се корисници, вклучително и јас, кои сакаат да го носат iPhone заштитен од можни падови или несреќи, бидејќи никогаш не знаеме кога ќе ни се лизне од раце. Од друга страна, има и други корисници кои претпочитаат да уживаат во материјалите со кои се произведуваат iPhone-и, кои се многу пријатни на допир, елиминирајќи ја секоја можност за додавање на капакот за да се избегне евентуално оштетување на уредот во случај на пад. Но, во овој напис нема да зборуваме за преференциите на корисникот. Секој е слободен да прави што сака со својот уред.

Јапонската компанија „Бандаи“ штотуку лансираше, во рамките на серијата „Лудиот случај“, линија на корици различни од оние типичните што можеме да ги најдеме во која било продавница. Оваа серија е наменета за привлечни креации за најинтузијастите. Во овој случај станува збор за случај кој го репродуцира филмот ДеЛореец од назад кон иднината компатибилен со iPhone 6. Лансирањето на овој случај е закажано за јуни оваа година и од веб-страницата Bandai веќе можете да направите резервации за 50 долари.

Куќиштето има неколку интерактивни делови како што е отворот на предната хауба за пристап до камерата. За да ги контролираме копчињата за јачина на звук, ние мора да го лизнеме капак на десната страна од возилото. Фаровите на куќиштето се дизајнирани да трепкаат кога ќе се прими повик или известување на iPhone. Токму мало, она што е кажано мало и удобно покритие не е. Но, сигурно некој носталгичен по трилогијата „Назад кон иднината“ ќе размисли да го добие овој оригинален модел на насловна страница. Ако ви се допаѓа и Бетмен, истата компанија објави предмет наречен пред неколку месеци Бетмен мобилен тркалач.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Фернандо Рамос dijo

  Ернест Салинас

 2.   Ернест Салинас dijo

  Овој татко

 3.   Хочи75 dijo

  Ми се допадна, но не толку