Ако имате Apple Watch Series 2, останете надвор од watchOS 8

Убедени сме дека повеќето од вас се јасни кои уреди се изоставени од новата верзија на watchOS 8 оперативниот систем. Но, има и многу нови корисници кои доаѓаат во светот на Apple благодарение на овој уред или размислуваат да купат еден, поради што овој напис е фокусиран на нив.

Apple Watch Series 2 работи навистина добро во овој момент и дури и ако имаат стар watchOS 6.2 оперативен систем немаат проблеми со работењето. Кога Apple ќе одлучи да ја објави верзијата 8 на оперативниот систем, тие ќе бидат надвор од ажурирањето.

Apple Watch Series 2 е од септември 2016 година

Сите модели ќе бидат компатибилни со новата верзија и затоа Apple ја пресекува оваа верзија директно во часовник што беше претставен во септември 2016 година, несомнено повеќе од разумно време за корисниците да го сменат моделот или едноставно да уживаат во своите придобивки без да бараат многу повеќе од она што го веќе понуди. И дали е тоа неприфаќањето на новата верзија на оперативниот систем не значи дека уредот престанува да работи, ова е нешто што многу корисници с still уште не го разбираат целосно.

Од друга страна, ако вашата намера е да влезете во светот на Apple Watch и да купите еден, секако ја препорачуваме најновата достапна верзија на часовникот или во секој случај ако не сакате да потрошите многу за верзијата Серија 6 , најдобро е да скокнете за SE верзијата која има многу добри цени. Можете исто така да очекувате да паднете, бидејќи Apple веројатно ќе ја објави својата нова серија 7Иако во моментов нема премногу гласини за тоа, новиот модел на часовник би бил скоро подготвен за лансирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.