Ако имате Apple Watch, ќе го сакате овој додаток: Килибар (CES 2016)

килибарна хипер

Се наоѓаме на најважната конференција за технологија во годината, Изложбата на потрошувачи на електроника во Лас Вегас и имавме можност да видиме и тестираме десетици додатоци за Apple Watch. Сепак, имаше еден што брзо го привлече нашето внимание. Тоа е еден од оние чудни случаи во кои има здроби или како што тие го нарекуваат «љубов на прв поглед".

Зборуваме Килибар, случај во кој можеме да го чуваме нашиот Apple Watch додека го вчитуваме. На лично ниво, со месеци барав совршен додаток кој ми овозможува да го полнам Apple Watch и се распаѓа со најтрадиционалните пристаништа и конечно го најдов. Килибарот е достапен во разни бои за да одговара на различните модели на Apple Watch: црна, бела, златна и розово злато. Амбер финишот ги почитува стандардите за дизајн на кои „Епл“ не навикна, со висок квалитет, благодарение на фактот дека производителот користел алуминиум како главен материјал.

килибар

Овој капак го штити и полни нашиот Apple Watch, и како да го имаме дома, како да патуваме. Има Капацитет од 3.800 mAh, доволно за полнење на часовникот и iPhone (или дури и iPad). Всушност, доволно е 3.800 mAh наполнете го Apple Watch до осум пати, идеално во случај да имате кратко патување и не сакате да го понесете полначот за паметен часовник со вас. На горниот дел од случајот наоѓаме LED индикатори кои го покажуваат нивото на полнење на производот.

Ако сакате еден Килибарна кутија за вашиот Apple Watch, можете да го резервирате во хипер продавница за 99,95 долари. Goе се најде во продажба подоцна овој месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.