ActiveBoard: дотерување за да ги држите известувањата и апликациите под контрола

Активна табла

Денес во нашиот блог уште еднаш се обложуваме на протагонистите во форми на измени за оние од вас кои имаат затворен iPhone-от можете да добиете повеќе од вашиот уред. Во овој случај, сакаме да разговараме со вас за облогот во Cydia на ActiveBoard што ќе ви овозможи да управувате со контролата на известувањата и природните апликации на многу едноставен начин. Овде објаснуваме како работи, а по скокот ќе најдете видео со кое работи, бидејќи е платено дотерување интересно е да се знае пред да размислите за преземање.

Во овој случај ActiveBoard она што го прави е прецизно да внесе живот на почетниот екран. И ова мислам во најчиста буквална смисла. Со инсталиран овој измени, во случај да имате непрочитано известување за која било од апликациите што ги имате на почетниот екран со својата икона, ќе видите како се појавува осветлување во секоја од нив за да знаете дека има нешто да се провери. Се разбира, за оние кои секогаш се збунети и оние кои живеат во очекување на многуте известувања што пристигнуваат, тоа ќе биде многу функционално.

Треба да се забележи како curубопитен е што ActiveBoard дотерува означува разлики помеѓу апликациите што се природни и оние што сте ги инсталирале во вашиот терминал. Во домашните, известувањето што го генерира на почетниот екран е точно осветлено во бело. Во случај на апликации што сте ги инсталирале сами, можете да изберете помеѓу подвижна анимација или розово задно осветлување.

El ActiveBoard дотерување може да се преземе од складиштето BigBoss и чини 1,99 $. Во случај да сте го купиле tweak ActiveDock за iOS 6 во минатото, мора да се каже дека ова преземање нема да ве чини ништо, а во вашиот случај ќе биде тотално бесплатно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Адал dijo

  Дали користи многу батерија?

 2.   Синога dijo

  Може ли да ми објасните како да ја сменам бојата на известувањата? Врз основа на видеото и моето сопствено искуство со измени, белата боја е наменета за сите апликации отворени во позадина (без оглед дали се природни или не), а вклучената црвена анимација е за непрочитани известувања во која било апликација.

 3.   Синога dijo

  Кога не е интересно да се одговори, не е одговорено ... Како и да е.