Withings Activité Pop, ефтин часовник со можности за квантизација

Withings е исто така присутен на CES во Лас Вегас и изненади многумина со лансирањето на неговото Активирај поп часовник, многу поевтина верзија на оригинален модел што ќе чини околу 150 американски долари. Запомнете дека Withings Activité имаше почетна цена од околу 450 долари, така што попустот е значителен и го прави Activité Pop многу поизводлива опција за оние што бараат нешто ефтино и со добар дизајн за да ја измерат нивната дневна активност.

Камуфлиран под традиционална кутија за часовници, Withings Activité Pop има втор бирач што покажува процент на дневна активност што сме ја завршиле. Како добар квантификатор, можете следи голем број активности како одење на трчање, одење, пливање или снимање на квалитетот на нашиот сон. Исто така, има вибратор кој ќе се активира кога ќе се огласи алармот.

Скинове Активност Поп

Заеднички активисти поп ќе бидат достапен во три бои и како што веќе рековме, неговата цена ќе биде 150 долари. Доколку сте заинтересирани за нејзино купување, денес многу ограничено издание ќе се најде во продажба преку Best Buy, останатите корисници ќе треба да чекаат за неговото официјално лансирање во текот на месец март.

¿Дали Withings Activité Pop е конкурент на Apple Watch? Јасно е дека не бидејќи тие се сосема различни производи, сепак, некои ќе го гледаат производот Withings како многу интересен кандидат. Неговата автономија е околу 8 месеци, неговата водоотпорност е доволна за да може да плива со неа и го следи спиењето, нешто што може да го стори и Apple Watch, но бидејќи ќе се полни секоја вечер, ретко ќе го користиме за таа цел. Да не ја заборавиме ниту цената, но повторуваме, тие се многу различни производи насочени кон различни намени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.