Активноста на нашите пријатели ќе стигне до Spotify преку „Заедница“

Заедница на Spotify за iOS

Spotify сè уште е најкористената апликација за слушање стриминг музика од речиси секоја земја во светот. Нејзиното солидно искуство и одличната мултиплатформа што ја има го направија проширувањето на неговата услуга успешно. Сепак, има многу опции достапни на десктоп апликацијата кои не се достапни на мобилната верзија. Ова наскоро би можело да се промени со новина која долго ја чекаат сите: музичката активност на нашите пријатели. Spotify ја подготвува опцијата „Заедница“ за iOS и Android со кои можете да ги консултирате овие информации моментално достапни само во десктоп верзијата.

Заедницата ќе дојде во Spotify за да ја провери активноста на нашите пријатели

Активноста на нашите пријатели е функција достапна за десктоп апликацијата Spotify на Windows и macOS. Тоа е странична лента во која можеме да видиме кои се песните што ги пуштаат нашите пријатели покрај плејлистите на кои припаѓаат. Години по вклучувањето на оваа функција, Spotify го додаде скриениот режим за да избегне заминување во оваа странична лента.

Музичката активност на нашите пријатели отсекогаш била многу посакувана опција за сите корисници. Сепак, Spotify со години одбива да го вклучи во апликациите за Android и iOS. Се до денес. Очигледно, Spotify ќе развива слична опција наречена Заедница. Така можеме да го видиме во овој твит од новинарот Крис Месина кој ја имаше честа да може да го има во својата апликација:

Како што гледаме, Во Заедницата можеме да пристапиме до активноста на нашите пријатели, како и до ажурирањата на јавните плејлисти. До секој пријател, она што го слуша и дали моментално слуша се прикажува преку анимиран еквилајзер на десната страна на екранот. Оваа функција ќе биде хит кога Spotify ќе ја објави, тоа е сигурно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.