Сега е достапна алатката за да знаеме кога можеме да ги земеме AirPods во физичката продавница

Алатка за пикапување AirPods во продавница По достапноста на Интернет што изненади и првите единици се во рацете на првите корисници, Apple ја активираше алатката што ќе ни овозможи да ја провериме достапноста на AirPods во која било продавница од Шпанија. Оваа алатка е достапна со кликнување на «Провери ја достапноста» во овој линк, ќе ни овозможи да внесеме поштенски код и да видиме кога и каде можеме да ги земеме новите безжични слушалки од Apple.

За време на пишувањето, сите продавници на Apple во Шпанија ја имаат истата достапност: 6 за февруари, што смета скоро 7 недели од денес. Покрај земјата од која пишува сервер, алатката за пикап на продавници AirPods е достапна во САД, Австралија, Франција, Германија, Италија, Холандија, Јапонија, Шведска и Велика Британија. Најверојатно, тоа наскоро ќе се најде во останатите земји во кои Apple има барем една физичка продавница.

AirPods може да се резервираат за подигање на продавници на 6 февруари

По неколку одложувања, за кои се сеќаваме дека треба да бидат достапни на крајот на октомври, AirPods можеа да се купат преку Интернет од денес пред една недела, но само неколку среќници можеа да ги купат и да ги добијат од денес. Набргу откако стана достапна, корисниците почнаа да гледаат како нивните Достапноста отиде од 20 декември до 4-неделно чекање.

Новите безжични слушалки на „Епл“ пристигнаа во продавниците на „Епл“ вчера и оние во Купертино гарантираат дека пратките ќе продолжат редовно да пристигнуваат, што може да значи дека би можеле да видиме некои единици во физичките продавници многу пред она што алатката ќе ни каже да ги земеме. Достапни за неколку часа. Имајќи го ова на ум, ако живеете во близина на продавница на Apple и ве интересираат AirPods, не би се двоумел да влегувам и да прашувам секогаш кога ќе поминувам, дури и ако тоа значи дека сум малку заморно. Ако не, сè покажува дека во рок од 6 недели ќе започнат да бидат достапни повеќе единици. Може да почекаш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.