Преглед на надворешни батерии IPow 3200

Во моментов има широк спектар на модели на надворешни батерии, совршен додаток за сите оние кои сакаат да го наполнат својот iPhone на кое било место. Да се ​​биде во можност да се разликувате со одличната понуда што моментално постои во надворешните батерии е тешко, затоа, iPow 3200 Таа е посветена да ризикува со својот дизајн и да понуди изглед на јаболко, кој неизбежно го поврзуваме со светот на Apple.

Крајниот резултат е многу добар постигнато и иако тоа може да ми се допаѓа повеќе или помалку, никој не може од прва да претпостави дека се соочуваме со надворешна батерија. Иако моделот што ви го прикажуваме овде има бел финиш, тој е достапен и во други нијанси како розова, зелена или сина.

ipow-3200-2

Под оваа кутија слична на јаболко, iPow 3200 се издвојува по тоа што нуди внатрешна батерија со ист капацитет, т.е. 3.200 mAh. Благодарение на тоа, ќе можеме барем еднаш целосно да го полниме секој модел на iPhone, а исто така, ќе ни остане уште одредено полнење за да изгребаме уште неколку минути автономија.

На дното на додатокот можеме да видиме две USB порти Заеднички, и двата се излезни и обезбедуваат струја на оптоварување од 0,5 засилувачи и 1 ампер, соодветно. Користењето на едното или другото ќе зависи од брзањето што треба да го наполниме уредот.

iPow 3200

Ние исто така можеме користете ги двете порти за полнење истовременоТака, ние ќе го наплатиме iPhone и кој било друг gadget, како што е MP3 плеер, камера или кој било друг производ што ја користи оваа проширена форма на полнење.

Кога сакаме да го користиме iPow 3200, едноставно поместете го листот од јаболко надесно и со тоа ќе ја активираме батеријата. Сега можеме да го приклучиме iPhone во која било од неговите USB порти и преносот на напојувањето ќе започне помеѓу нив. Ако ја вклучиме батеријата, но не поврземе ништо со нејзините порти за полнење, по 20 секунди таа ќе премине во состојба на мирување, иако ако сакаме, можеме да ја присилиме оваа ситуација со поместување на сечилото на јаболкото надесно и одржување таа позиција за три секунди.

iPow 3200

За да го контролираме статусот на полнење на iPow 3200, на располагање имаме а систем за осветлување заснован на четири LED диоди сината боја. Кога неговиот капацитет е пред истекување, ние едноставно мора да го поврземе iPow 3200 користејќи ја неговата порта microUSB и тоа е тоа. За неколку часа ќе го имаме повторно подготвено. Дотогаш, можеме да го чуваме во неговиот случај и со тоа да го заштитиме од прашина и гребнатини.

Цената на iPow 3200 е 26,99 евра и можете да ја купите на веб-страница на производителот. Ние исто така ќе ви понудиме можност да добијте единица во поклон што ќе го лансираме во следните неколку дена, бидете во тек бидејќи може да добиете iPow 3200 потполно бесплатен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.