Преглед на случај на iPhone 7 и 7 Plus: Стил или заштита?

Кутија за iPhone

Кога купувате нов уред, особено ако направиме голем трошок, една од нашите први мисли ќе биде во врска со заштитата што ќе ја носи. И дали тој терминал (во овој случај, iPhone) што го користиме секојдневно е изложен на премногу ситуации што можат да му нанесат штета. Веројатно, природно е дека оваа штета завршува порано или подоцна, или во форма на мало триење на алуминиумот или пауза на екранот.

Затоа правилната заштита ќе ни заштеди поголема вознемиреност со нашиот iPhone, но по која цена? Повеќето од кориците што Тие ни нудат невидена заштита, тие обично имаат обемен дизајн и не премногу естетски, бидејќи тие се свртуваат кон главната функција за која се купени, што не е друго освен да се заштитат. Затоа, доволната заштита придружена со интересен дизајн може да биде совршен комбо за нашиот терминал.

Дизајнот е сè

Кутија за iPhone

IPhone се карактеризира со тоа што е особено добро дизајниран терминал. Со новите iPhone 7 и 7 Plus ова не е исклучок, продолжувајќи со дизајнот што веќе ни е познат, но додавајќи некои одлики - како новите црни и мат црни бои - што го прават тоа уште поубаво. Затоа, кога станува збор за покривање со навлака, мора да избереме оној што вреди затоа што не се гледа оригиналниот дизајн на уредот.

Ако она што го барате е нешто смело во рамките на класичните допири и со кожни нијанси, можеби овој случај е вашиот идеален придружник. Достапно во разни бои, ќе ни овозможи да продолжиме да даваме карактеристичен изглед на терминалот тоа нема да остане незабележано.

Заштита по секоја цена

Кутија за iPhone

Иако, како што рековме, iPhone е производ со исклучителен дизајн, тој исто така има висока цена. Затоа, во прилики, безбедноста на истата премија над неговиот оригинален дизајн. Сепак, заштитата не треба да биде пречка да продолжите да го задржувате карактерот кога го користите. Со овој случај можеме да го заштитиме вашиот iPhone од пад до два метра на тврди површини, што остава покриени повеќето можности за опасност што ќе ги најдеме во денешно време.

Задниот дел е составен од различни текстури и рабовите се покриени со анодизирана алуминиумска фолија со заклучување што се отвора и затвора за да се овозможи iPhone целосно да се прилагоди откако ќе се вметне.

Кој случај конечно го користите во вашиот терминал, најважно е да бидете јасни за комуналните услуги или аспектите што ви се најважни при изборот и квалитетот на цената што ја нуди. Нема потреба да одите на најевтино или најскапо за да можеме да се осигураме дека нашиот iPhone е безбеден и продолжува да бара што се очекува од ваков уред.

Ако сакате да видите повеќе случаи од оваа продавница кликнете овде.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   iOS-и dijo

    Имам оригинален силиконски јаболко за ајфон 7 и ми одговара како нараквица многу го препорачувам малку скап да но вреди да излезат многу добро знам луѓе што го купија за 6 кога излезе и уште чуваат нив