Moshi Porto 5K, батерија и безжичен полнач, сè во едно

Moshi секогаш нè изненадува со секојдневни производи, но со необичен дизајн кој е бренд на куќа. И со својата нова надворешна батерија со безжично полнење не се разликуваше. Далеку од оние досадни правоаголни батерии вашите Porto Q 5K ни нуди практично решение со внимателен дизајн.

Но, ова не може да ја скрие целата технологија што ја вклучува, многу мудри одлуки како што е вклучување на USB-C конектор и дополнителна USB порта за да може да се полни и преку кабел. Сите детали, подолу.

Дизајнот на оваа батерија Moshi Porto Q 5K е соодветно издолжен. Со големината и формата на денешните паметни телефони, тој е најуспешниот дизајн, но исто така и да се одлучат за позаоблен профил отколку слични производи од други брендови. Со многу слични уреди, тешко е да се погоди точната позиција на вашиот iPhone да се полни кога го ставате на врвот, сепак формата на овој Porto 5K го отежнува поставувањето на вашиот iPhone погрешно.

Горниот дел е завршен во сив текстилен материјал (нема други опции за боја), нешто што се чини дека станува модерно и што мене лично ми се допаѓа, бидејќи изгледа како што било, освен технолошки гаџет, идеално да го поставите на вашата работна маса без да привлекувате внимание. Гумен прстен спречува вашиот iPhone да се лизне додека се полни на површината.

Друга работа што ја ценам кај овие уреди е тоа што нема светкави LED диоди. Само неколку мали LED диоди од страната што се активираат со копчето до него и кои ја означуваат преостанатата батерија во уредот и предната ЛЕР што означува дека вашиот iPhone се полни. Ниту еден од нив нема интензитет што може да го наруши, дури ни во нај апсолутниот мрак.

Може да го наполните вашиот iPhone или кој било паметен телефон компатибилен со Qi стандардот со едноставно поставување на горе, но исто така има и конвенционален USB-порт 2.4A што ќе ви овозможи да ги полните таблетот, преносен звучник или друг паметен телефон. Батеријата се полни со употреба на USB-C кабел, Уште еден голем успех да се откаже од сè помалираниот microUSB. BTW, USB-A до USB-C кабел е вклучен во кутијата. Неговиот капацитет од 5.000mAh значи дека повеќето паметни телефони можете да ги полните до двапати, а моќноста на безжичното полнење е 5W.

Говорејќи за бренд како Moshi, се подразбира дека е во согласност со сите безбедносни прописи утврдени со Qi стандардот, но исто така има и безбедносен систем кој спречува полнење на вашиот iPhone доколку има некој предмет што се меша, како што е некој метален дел што може да предизвика штета на вашиот паметен телефон. Тоа ви овозможува да го наполните вашиот iPhone дури и со куќишта со дебелина до 5 mm.

Мислење на уредникот

Додатоците за вашиот паметен телефон не мора секогаш да го имаат тој „здодевен“ изглед на технолошки производи или треба да привлекуваат внимание со сијалични LED диоди, а Моши тоа го прави подобро од кој било. Неговата надворешна батерија Porto Q 5K е совршен пример за тоа, а со капацитетот од 5.000mAh ќе ви овозможи да го полните вашиот iPhone каде и да сте. и безжично и преку кабел. Неговата цена е 84,95 € на веб-страницата на Моши (линк), со бесплатни трошоци за испорака.

Моши Порто Q 5К
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
84,95
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Дизајн и завршувања
 • Безжично полнење Qi и USB 2.4A
 • Останато LED полнење
 • Намалена големина
 • USB-C приклучок за полнење

Contras

 • Без опции за боја

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.