Ние го анализираме WALTR2, испраќаме и примаме сите видови датотеки помеѓу вашиот Mac и вашиот iPhone

WALTR 2

Многу корисници избираат различни алтернативи при пренесување датотеки помеѓу нивните iOS уреди и нивните Mac, затоа сакаме да ве запознаеме WALTR 2, второто издание на една од најпопуларните алатки за пренос на датотеки помеѓу iOS и Mac во софтверскиот пејзаж. Ако она што сакате е да испратите датотека (од кој било формат и стил) на вашиот iOS уред брзо, треба да бидете во тек со статијата, а ние ќе ви покажеме како работи WALTR 2 и кои се придобивките што го ставаат напред на конкуренцијата како наша крајна алатка за пренос на датотеки.

Што е WALTR 2?

Овој софтвер е универзален мост за поврзување меѓу нашиот компјутер и предметниот уред на Apple, под ова подразбираме дека е можно да се поврзе кој било уред, од последниот iPhone 7 до iPod Classic лансиран во 2001 година. зошто тимот за развој на Softorino работеше многу. На овој начин, содржината ќе се конвертира брзо, без губење на квалитетот и без потреба од понатамошни чекори.

Како би можело да биде поинаку, а пред се затоа што кај Mac-ите немаме премногу порти, програмата има автоматска WiFi-врска со нашите уреди, што ќе ни ослободи USB-порт кој би бил многу корисен за други работи. На овој начин, можеме да пренесуваме или пренесуваме на нашите уреди аудио со висока резолуција од следниве формати: MP3, FLAC, APE, ALAC, AAC, AIFF, WAV. Покрај тоа, ќе имаме и видео-трансмисија што е во движење, што значи дека можеме брзо да пренесеме видео на апликацијата iOS Videos (што исчезнува во iOS 10.2) со поддршка за 4K резолуција во формати како на пр. МКВ и АВИ.

Сè е објекти на многу нивоа

Волтр 2

Според тимот за развој, се соочуваме со област во која нема конкуренти, а тоа е дека WALTR 2 е целосно компатибилен со Apple Music, односно целата музика ќе оди во нашите библиотеки на Apple Music. Како и да е, тие исто така ветуваат дека можеме да ги поминеме песните како ринг-тон едноставно со промена на форматот, нешто што не успеав да го работам на кој било начин, од некоја причина што не ја знам.

Во однос на пристапноста, апликацијата ќе ги кодира метаподатоците на песните, на овој начин ќе ги реши можните грешки на ниво на писател, покажувајќи ни ја точната содржина на музиката што сме ја внеле во уредот. Од друга страна, преводите што ги содржи нашата видео содржина може да се репродуцираат на iPhone / iPad, бидејќи тоа ќе ги принуди форматите SRT и ASS што ќе ни овозможат да ги избереме преводите во апликацијата Видеа.

Формати со кои е компатибилен WALTR 2

 • Видео: MKV, AVI, MP4, MOV, MPEG, m2ts, 3GP, WMV, H264, H265
 • Аудио: MP3, FLAC, APE, ALAC, AAC, AIFF, WAV, WMA, OGG, OGA, WV, TTA, DFF
 • Текст / слика: ePub и PDF
 • Тонови на M4R

Како го користиме WALTR 2?

Снимка на екранот на WALTR 2

Тој нема загуба, неговиот тим за развој се погрижи за тоа, интерфејсот станува очајно едноставен, ќе се отвори мал прозорец каде iPhone ќе не препознае. Во случај на овозможување автоматско пренесување на датотека преку WiFi, не успеав да работам (iPhone 6s со iOS 10.1- MacBook Pro Retina 13 ″ macOS Сиера), кабелот за молња е навистина брз.

Вие само ја земате саканата видео или аудио-датотека и повлечете ја на горниот дел од уредот во соодветниот прозорец и ќе се движи многу брзо. За да го користиме, ќе одиме во предметната апликација за која станува збор, или Apple Music или Видеа.

Цените и достапноста

WALTR 2 има 24-часовно тестирање и за Windows и за Mac, но доживотната лиценца за идните ажурирања чини $ 39,95. Ако сте малку повнимателни, може да ја добиете лиценцата од 19,95 американски долари со тоа што сте корисник на претходната верзија на WALTR. За да го добиете, можете да кликнете на врската што ја оставаме подолу за да отидете на нејзината официјална веб-страница.

Анализа на WALTR 2
 • Оценка на уредникот
 • 3.5 ratingвезден рејтинг
$ 19,95 a $ 39,95
 • 60%

 • Анализа на WALTR 2
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • јазици
  Уредник: 50%
 • Леснотија на користење
  Уредник: 90%
 • цена
  Уредник: 60%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.