Аналитичарите сугерираат дека Apple можел да продаде околу 3 милиони AirPods за време на Црниот петок

аеродроми про

Од нивното лансирање на пазарот во декември 2016 година, AirPods на Apple станаа најпродавани за компанијата, благодарение на не само на нивната ниска цена во споредба со истите опции што беа достапни на пазарот во тоа време, но исто така и благодарение на фантастичната интеграција со кој било уред на Apple.

Оваа година, Apple ја лансираше втората генерација на AirPods со интересни нови карактеристики во споредба со првата генерација, како што е случајот за безжично полнење (на најскапиот модел) и интеракција со Siri преку говорна команда. Но, покрај тоа, тој исто така започна, AirPods Pro, очекуваниот AirPods за поништување на бучавата.

аеродроми про

„Епл“ никогаш не известувал за бројот на „ЕрПоди“ што ги пуштил на пазарот уште од првата генерација, така никогаш не сме можеле да знаеме официјално бројот на уреди шири низ целиот свет. Ова ги принудува аналитичарите да работат дополнително за да ги информираат своите клиенти за напредокот на компанијата и нејзините долгорочни проценки.

Ден Ајвс, аналитичар во Wedbush, вели дека побарувачката за втората генерација на AirPods и AirPods Pro, беше многу висока во текот на неделата на црниот петок и ќе продолжи во текот на денешниот ден, денот кој се слави на сајбер понеделник.

Добар дел од големата побарувачка што ја имаа овие модели, ја наоѓаме во тоа многу продавници ги понудија двата модели со интересни попусти. Пред неколку дена, втората генерација на AirPods со откажување на бучавата беа достапни на Амазон Шпанија за само 179 евра, иста цена како и моделот што Apple го продава без куќиште за безжично полнење.

Минатата недела, извори поврзани со производствениот ланец истакнаа дека „Епл“ го зголемил бројот на нарачки до крајот на годината, и дека компанијата со седиште во Купертино проценки да се продадат на пазарот околу 60 милиони AirPods во 2019 година, достигнувајќи опсег од 85-90 милиони на крајот на 2020 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.