HiRise 3, основата за полнење на вашиот iPhone, AirPods и Apple Watch

Ја тестиравме основата за полнење HiRise 3 од Twelve South, компактен и елегантен, за да ги надополнувате сите ваши уреди во исто време, зафаќајќи минимален простор.

Минималистички во секој поглед

Дизајнот на новата база HiRise 3 е фокусиран на зафаќање што е можно помалку простор. За да го направите ова, го користи системот MagSafe, така што iPhone „левитира“ на врвот на основата што ја поддржува целата структура, заедно со Apps Watch, чиј полнач, да потсетиме, е исто така магнетен. Во таа база имаме и друг стандарден Qi полнач што можеме да го користиме за да ги надополниме нашите AirPods или која било друга слушалка или уред компатибилен со безжично полнење. Резултатот е елегантен, дискретен држач за полнење со минимален „отпечаток“, совршен за поставување на кое било биро или ноќно подножје, без разлика колку е мала.

База HiRise 3 со iPhone, Apple Watch и AirPods Pro

Белата и светло сивата боја на основата го прават многу „Apple“, иако е достапен и во мат црна боја. сивата обвивка на површините за полнење е мека на допир, „гумена“, која освен што ја подобрува фиксацијата на уредите, ги штити и површините што ги поддржуваме. На задната страна имаме USB-C конектор, единствениот што ни треба за напојување до основата и надополнете ги сите три уреди истовремено. Четири лепливи стапала на основата му овозможуваат да остане цврсто на место и можеме да го извадиме iPhone без да се поместува основата.

три зони за товарење

Имаме три површини за полнење: во основата, 5W и компатибилни со стандардот Qi. Дизајниран за AirPods, можете да наполните друг паметен телефон без никаков проблем, или кои било други слушалки што поддржуваат безжично полнење. На врвот го имаме полначот Apple Watch, кој наместо класичниот бел диск е мала вдлабнатина покриена со мека сива гума. А по дискот за полнење на Apple Watch имаме опаѓачка рампа која е MagSafe областа за полнење на iPhone, која очигледно мора да биде компатибилна.

База HiRise 3

Кога зборуваме за MagSafe, мислиме на „MagSafe компатибилен“, тој не е сертифициран од MagSafe. За практични цели тоа значи дека полнењето ќе биде на 7,5W (максималната моќност му е 10w, но iPhone ќе прифати само 7,5W во моментот), наместо 15W што би ги имал кога би бил сертифициран. Мислам дека тоа не е недостаток во база која е наменета за долго полнење, дури и за многу корисници тоа ќе биде предност бидејќи претпочитаат побавно полнење. Магнетното држење е многу добро, нема ризик од паѓање на iPhone, дури и при притискање на екранот, благодарение на магнетите и поголемата површина на оваа област за полнење.

Се разбира, за да ги надополниме нашите iPhone, Apple Watch и AirPods тќе треба да го ставиме адаптерот за напојување, бидејќи не е вклучен во кутијата. Секој USB-C 20W Power Delivery полнач ќе биде доволен, а за среќа веќе зборуваме за производи со многу пристапни цени. Можеме да го избереме полначот на Apple за помалку од 20 евра (линк), онаа од Анкер за иста цена но помала (линк) или онаа од UGREEN што чини малку помалку (линк).

Мислење на уредникот

Основа со елегантен, но различен дизајн, дизајнирана да зафаќа малку простор и која ви овозможува да го решите проблемот со полнење на три уреди со еден додаток што можете да го поставите насекаде. И покрај тоа што не е евтина, неговата цена е под онаа на другите бази 3-во-1 со слични квалитети, а ако имате малку простор, одлуката е веќе донесена. Можете да го купите за 109 евра на Амазон (линк).

HiRise 3
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
109,99
 • 80%

 • HiRise 3
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: 17 ноември 2022
 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Елегантен и компактен дизајн
 • MagSafe систем
 • Индикадор де карга
 • достапни две бои

Contras

 • Не вклучува адаптер за напојување
 • Не е сертифициран за MagSafe

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.