Апликациите што се компатибилни со Apple TV се прикажани во продавницата за апликации iOS

слика

Пред неколку дена ве информиравме за бројот на достапни апликации во App Store за Apple TV, што изнесуваше околу 2600, со неделен раст од близу 500 апликации. Кога го претстави новиот Apple TV во истиот Главен на iPhone 6s и 6s Plus заедно со iPad Pro многумина беа корисници кои сакаа да го купат уредот што е можно поскоро како што е обично нормално, но речиси и да немаше никакви апликации компатибилни со оваа нова платформа, само оние што беа презентирани во Главниот збор на онлајн продавница за облека, „Асфалт 8“ и пилешката игра „Кроси пат“. 

Четвртата генерација на Apple TV се појави на пазарот на крајот на октомври во многу земји низ светот заедно  со добар број на компатибилни апликации. Времето помеѓу презентацијата и датумот на комерцијализација немаше друга причина што програмерите можеа да ги усвојат своите апликации на новиот оперативен систем наречен tvOS. Главната и скоро единствена разлика помеѓу двата оперативни системи е корисничкиот интерфејс, бидејќи остатокот од програмирањето е потполно ист, што нè тера да се запрашаме дека и денес игрите како Modern Combat 5 сè уште не се прилагодени на Apple. ТВ четврта генерација.

Додека чекаме програмери кои сè уште не го сториле тоа, да ги прилагодат своите апликации на новиот Apple TV, ако имаме какви било прашања во врска со тоа, нема потреба да пребарувате во продавницата за апликации на Apple TVДа видиме дали можеме да го најдеме, но можеме директно да ја посетиме Apple Store за iOS за да провериме дали развивачот веќе ја прилагодил својата апликација на новиот сет-топ Boix, кој штотуку се појави на пазарот со намера да стане конзола за оние спорадични корисници на непарната игра во стилот „Асфалт 8“ или „Модерна борба 5“, кога се поддржани.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.