Апликацијата Пандора сега е компатибилна со Apple TV

пандора-радио

Пандора со Spotify тие се актуелни кралеви на стриминг музикаСо причина, тие се на пазарот веќе неколку години, додавајќи нови корисници секој ден. Иако во моментот нема бројки за штетата што Apple Muisc може да им ја нанесе на овие гиганти, двете компании продолжуваат да нудат вести за да се обидат да ги задоволат сегашните корисници.

Пред неколку дена ве информиравме за плановите за Пандора да плати 75 милиони долари за да ја задржи технологијата и договорите со дискографските куќи што ги реализира Рдио, во стечај, имаше постигнато во текот на годините во кои тоа беше алтернатива на овие музички гиганти што се стриминг. 

Пристигнувањето на Apple Music на Apple TV ни овозможува да го поврземе со нашата музичка опрема за да уживаме во нашата омилена музика на голем начин. Иако Spotify сè уште не направил чекор да го направи својот Apple компатибилен со новиот Apple TV, момците од Пандора само што ја ажурираа својата апликација за да бидат компатибилни со Apple TV четврта генерација која штотуку се појави на пазарот.

Со новото ажурирање на апликацијата прилагодена на новиот интерфејс на Apple TV, можеме да добиеме пристап до целиот каталог на многу едноставен начин благодарение на резултатите што се прикажуваат во форма на корици на песни, групи или албуми. Покрај тоа, пребарувањето ни нуди широк спектар на резултати што подоцна можеме да ги филтрираме според нашите потреби во тоа време. Во моментов и не мислам дека се интегрира поради ограничувањата на tvOS, многу слично на оние на iOS, тоа е пребарување преку Siri, како да можеме да го направиме тоа преку Apple Music, што за нешто е инсталирано природно на уред

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.