Апликацијата Halide го додава макро режимот на новиот iPhone во остатокот од опсегот

халид

Во App Store имаме голем број апликации што ни овозможуваат да извлечеме максимум од квалитетот на леќите на нашиот iPhone. Од сите достапни апликации, можеме да сметаме на прстите на едната рака апликациите што нудат најдобри резултати Халиде е еден од најпопуларните.

Оваа апликација штотуку е ажурирана на додадете го макро режимот што Apple го вгради во iPhone 13 Pro на останатиот модел на iPhone од iPhone 8 без потреба да користите никакви додатоци благодарение на нервниот мотор што Apple започна да го спроведува со лансирањето на A11 Bionic достапен на iPhone 8.

халид

Халиде тврди дека овој нов Макро режим прво проверува кои од објективите на камерата на вашиот iPhone можат да се фокусираат поблиску и се префрла на него. Функцијата потоа обезбедува а ултра-фина контрола на фокусот до под-милиметар за да се обезбеди фотографијата да изгледа остроНа Конечно, функцијата базирана на вештачка интелигенција наречена Неврален макро ги подобрува деталите во крупен кадар на фотографијата откако е направена.

За да го активирате Macro Mode во апликацијата Halide, мора да го притиснеме копчето AF за да внесеме рачен фокус, а потоа да го допреме копчето за цвет. Функцијата е достапна како а бесплатно ажурирање за сите корисници, со верзија 2.5 од апликацијата веќе достапна во Play Store.

На iPhone 13 Pro, Халиде го наведува тоа овој нов макро режим работи на врвот на макро режимот на iPhone, што ќе овозможи „да се направат неверојатно блиски фотографии, слични на оние што може да се добијат со микроскоп“.

За да извлечете максимум од апликацијата, потребно е плаќајте месечна претплата од 2,99 евра или годишна претплата од 12,49 евраНа Исто така, можеме да избереме да ја купиме апликацијата преку еднократно купување што ги вклучува сите ажурирања што се објавени на апликацијата, набавка што има цена од 49,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.