Апликацијата Nike Run Club не се ажурира

Најк трчање клуб

Ова е она што им се случува на некои корисници на апликацијата Најк за iPhone и тоа е дека се обидува да се ажурира неколку дена, но не. Во сите случаи, верзијата во која е „закачена“ е 6.3.1 и откако ќе ја ажурирате апликацијата, таа повторно се појавува, таа е во јамка.

Можеби вашата апликација е ажурирана правилно, но не е така во сите случаи, иако е точно дека Nike Run Club работи совршено. Ажурирањето беше објавено на 16 декември. и точно е дека подобрувањата не се толку важни за да се грижат, но не е нешто вообичаено.

Најк трчање клуб

Ова се подобрувања кои се додадени во оваа издадена верзија:

Ново искуство по трката. Оваа нова верзија доаѓа со ажуриран интерфејс, опремен метрика, динамичен приказ на мапа и напредни графикони на темпо за да го видите вашиот престој.

Постојат корисници кои ажурирањето функционира автоматски и веќе ја имаат верзијата 6.3.1 и други кои ги имаат ажурирањата во рачно и не се ажурира колку и да се обидуваат. Во други времиња а рестартирање на iPhone или директно отстранување на апликацијата за повторно инсталирање, но во овој случај се чини дека не е решение за некои корисници.

Евидентно е дека тоа не е проблем со мнозинството бидејќи има многу случаи, но се случува. Не е прв пат да се случи нешто слично и тоа е дека на овие датуми може да има многу фактори кои не дозволуваат ажурирање на оваа верзија на апликацијата. Дали знаете кој било случај? 

Nike Run Club (врска со AppStore)
Најк трчање клубслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.