Апликацијата „Бритиш ервејс“ полета на „Епл часовник“

јаболко-часовник-британски-дишни патишта

Многумина се корисници кои продолжуваат да го сметаат Apple Watch за неуспешен, бидејќи технологијата денес не е доволно напредна уред за зглоб ни помага во секојдневните задачи. Но, има многу компании кои се обложуваат на овој уред и се повеќе лансираат апликации компатибилни со носливите уреди на Apple.

Последниот што скокна на лентата е авиокомпанијата Бритиш ервејс штотуку лансираше специфична апликација за Apple Watch со кои можеме да се качиме директно без да мора да го покажеме ливчето за качување. Оваа апликација е идеална за сите оние корисници кои патуваат само со рачен багаж и не мора да одат преку чекирање.

Новата апликација на Бритиш ервејс ни нуди целосни информации за летот што ќе го направиме, како и бројот на летот, портата и времето на качување, статусот на летот, временската прогноза на дестинацијата и одбројувањето на времето што преостанува за полетување на авионот.

Британската компанија има штотуку додадете 136 рачни скенери за да го проверите Apple Watch во терминалите 3 и 5 на аеродромот Хитроу во Лондон заклучно со 15 декември. Ова ќе им овозможи на корисниците на Apple Watch брзо да се качат во авион и да ги отпечатат ознаките за багаж само со вртење на зглобот.

Најновите очекувања за продажба на Apple Watch, Тие велат дека за време на овој празник Apple може да продаде од пет до шест милиони примероци од Apple Watch, двојно поголем број на продадени уреди досега. Чекор напред што Бритиш ервејс го направи само сега е оној што треба да го направат многу други компании за рационализирање на продажбата, како и комуникација со корисниците, но за тоа ќе мора да почекаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Баба ми го сака тоа dijo

    Да, дури и баба ми ќе и го купи овој Божиќ! Не те заебава ...