KinoConsole, апликацијата што ви овозможува да играте видео игри на вашиот компјутер од вашиот iPhone или AppleTV 4

AppleTV

Apple сè повеќе ги фокусира своите уреди кон светот на видео игрите, гледаме како ослободува Метал за iOS и Mac, API за MFi Gamepads, 64 чипови со многу моќни графички процесори, сепак најдобрите игри веќе знаат каде се и каде биле отсекогаш, на компјутер.

Што ако ти кажам дека сега можеш да ги играш тие игри од твојата УСБ-уред или твое AppleTV 4?

Сигурно многумина од вас би рекле работи како „Бах, контроли на допир тие не се исти ... “или„ Сигурно дека перформанси Не е исто и ќе се игра со заостанување “. па дури и дека тоа не е можно.

AppleTV

Затоа што со Киноконзола Ова станува возможно и решава неколку недостатоци, како што се споменатите погоре при мозочен удар.

KinoConsole е апликација за iOS y TVOS што ви овозможува да го емитувате екранот на вашиот компјутер, ова е дизајнирано така што кога извршувате игра, тоа е цел екран на вашиот уред, бидејќи оваа апликација е исклучиво фокусирана на оваа употреба.

KinoConsole е инсталиран во Виндоус компјутери и автоматски ги детектира нашите игри на Steam, може рачно да додаваме игри што не се во Steam, откако сè ќе работи и ќе мора да ја отвориме апликацијата од нашиот iPhone или AppleTV и таа ќе ги бара уредите со Сервер KinoConsole инсталирана на истата мрежа каде што сме (или преку 3G / 4G користејќи ја вашата сметка на Google), откако ќе го избереме уредот што го сакаме, ќе видиме список на достапни видео игри (претходно додадени од компјутер), со кликнување на што сакаме, ова ќе работи автоматски на компјутер и можеме да започнеме да го играме од нашиот уред од далечина, со добар квалитет на сликата веќе 60 fps (Се додека вашата Wi-Fi мрежа ви дозволува, ова бара малку пречки и, ако е можно, 5GHz Wi-Fi мрежа или дека никој друг не го користи шириниот опсег, ако сакате да заборавите на проблемите, можете да се консултирате со нашите супер WiFi водич и оптимизирајте или купете рутер, така што овој вид на употреба е одржлив во вашиот дом).

Gamepad

Но, контролите на допир сè уште се неизводливи за компјутерски игри, нели? Па, да, ова е вистина, и затоа KinoConsole прави многу интересна конверзија, можеме да поврземе MFi далечински управувач со нашиот iPhone за да го искористиме KinoConsole, Програмата за компјутер заедно со апликацијата ќе се грижи за виртуелизира XBox контролер и преведете ги контролите од нашиот контролор MFi на ова, за да можеме да играме GTA V, DarkSiders или која било друга игра, со највисок квалитет, од удобноста на нашата дневна соба и користејќи го нашиот AppleTV 4 или нашиот iPhone / iPad.

Фантастично, нели? Па, тоа не е сè, KinoConsole ни дозволува да симулираме употреба на VR очила, ставајќи го нашиот паметен телефон во VR очила како Карл Зејс VR Еден и со означување на опцијата од апликацијата можеме да играме игра во виртуелна реалност без кабли, со далечински управувач со Bluetooth, каде било во куќата и со Следење на главата (откривање на движење на главата) за да ја направиме нашата гејминг сесија уште пореална (очигледно оваа одлика е ограничена на iPhone или iPod Touch, ниту iPad ниту AppleTV не можат да го користат).
Карл Зејс VR Еден

За да го тестирате самостојно, ни обезбедија одговорните за софтверот Кинони промотивни кодови за вас, и за iOS AppStore и за AppleTV, но пред да ги користите, сакам да потенцирам нешто. Многу пати промотивните кодови истекуваат затоа што пред неколку дена се генерирани или не одговараат на точната апликација, овој пат ми ги дадоа кодовите минатата недела и тестирав за себе дека тие работат, денес веќе не можам да тестирам дали тие се сеуште активни, па ако некој од вас види порака што укажува дека истекол, ве молиме наведете ја во коментарите и ќе побарам нови, сето тоа може да се направи на учтив начин без да се доведува во прашање намерата на писателот или на самиот блог, рече тоа, се надевам дека кодовите ќе продолжат да работат и најбрзите ќе ги искористат.

Кодови iOS Продавница за Апликации:

JELTEWKXFXRA
XWJH69F6Y77J
7HX49WN3L6P6
HN9JMTJMT7H3
HM4H94NETLKM
Кодови AppleTV Продавница за Апликации:
RF3R4XWJXMNH
4PK76MYTETLK
Конечно, мора да разберете дека не можеме да ставаме многу кодови, овие служат за да ги мотивираат луѓето да пробаат некоја апликација, а ако ги ставам тоа е затоа што знам дека апликацијата ќе ви се допадне и сакам најбрзо да ја имаат нивната награда, другите , можете да направите употреба на бесплатна верзија (со ограничувања) и ако сте убедени да ја испробате комплетната апликација и поддржуваат програмери за вашата напорна работа што го овозможи ова.
Апликацијата повеќе не е достапна во App Store Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ismael dijo

  Сите се веќе откупени.

  1.    ismael dijo

   Од iOS

 2.   лејови dijo

  Повеќе кодови ве молам !!

 3.   Хуан Колила dijo

  Sorryал ми е, ако сите кодови се веќе откупени, имало побрзи луѓе, сметајте дека е објавена во 19:00 часот, во секој случај можете да ја користите бесплатната апликација, па дури и да ја испробате платената и да ја поддржите работата од програмери, благодарам за интересот!

 4.   DrXimo dijo

  Дали знаете дали има верзија за проследување од mac?

  1.    Хуан Колила dijo

   За жал, во моментов KinoConsole е достапен само за Windows, која било друга апликација за далечински управувач или проследување екран ќе работи за вас, иако не на ова ниво ... Ако издадат верзија за Mac, ќе ве известиме

 5.   Жозе dijo

  Доцни, сите откупени

 6.   Оскар dijo

  Здраво!!! Извинете што ја инсталирав оваа апликација и кога ќе ја започнам играта добивам само vrde екран ... што може да биде тоа? Го слушам звукот, но гледам само зелено, го имам пробано на јаболко и на мобилен телефон и истото ми се случува… што правам погрешно?