Аполо Болд, нови TWS слушалки со активно поништување на бучавата

Тронсмарт се придружува на Qualcomm за развој нивните нови „Вистински безжични“ слушалки со активно откажување на бучавата (ANC), двигател на графен и автономија до 10 часа со едно полнење и вкупно 30 часа. Новиот Аполо Болд од Тронсмарт сака да се натпреварува директно со AirPods по многу пониска цена.

Најпрво имаше слушалки „Вистински безжични“ (TWS) со AirPods како референца на пазарот, но сега корисниците почнаа да бараат и Активно откажување на бучавата (ANC), главната новина што ја донесе новиот Apple AirPods Pro. Оваа опција, резервирана до неодамна за големи и тешки слушалки над ушите по зачудувачки цени, постепено се пробива меѓу слушалките TWS. Тронсмарт се здружи со Qualcomm, еден од водечките светски производители на микрочипови, за развој на потребната технологија за своите нови слушалки Аполо Болд и резултатот беше чипот QCC5124 што ќе се користи за прв пат во овој нов модел на слушалки

За разлика од другите модели на слушалки на кои им е потребен чип за откажување на бучавата и друг за пренос на Bluetooth, на овие „Аполо Болд“ им треба само чипот QCC5124 за овие задачи, плус постигнува уште подобро откажување на бучавата. За разлика од вообичаените модели кои можат да откажат само бучава до 25-28dB, Tronsmart Apollo Bold може да постигне поништување на бучава до 35dB. Други карактеристики на овој производ се:

 • Возач на графен со декодирање aptX
 • Шест микрофони за подобар квалитет на звукот и повикот
 • Антена со ласер LDS
 • Три начини на употреба: Поништување на бучава, музика и транспарентност
 • До 10 часа со едноставно полнење, вкупно 30 часа со користење на куќиштето на батеријата
 • Функција за откривање на уши

Каде да го купите Аполо Болд?

И најдоброто од сите е тоа неговата цена е околу 108 € во продавници како Aliexpress (линк) За да го прослави лансирањето на производот, Тронсмарт подготви томбола што ќе трае од 15 јули до 31 јули. За повеќе информации, можете да отидете на следниот линк: https://www.tronsmart.com/all-for-music.html


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.