Во потрага по нов провајдер за Apple Watch 2

јаболко-часовник2-концепт

Една од најголемите непознати кои произлегуваат од лансирањето на Apple Watch е периодот на обновување на истиот. Како општо правило, традиционалните часовници обично не траат подолго од кој било технолошки производ што ги купуваме (ако имаат одреден квалитет), па прашањето е поврзано со тоа кога оваа прва верзија на часовникот на компанијата ќе застари.

За некое време, шпекулациите се вртеа во реновирање што траеше околу две години. Тоа е, Apple би лансирал нов модел на Apple Watch две години откако претходниот модел се појави во продажба. Сепак, се чини дека најновите гласини укажуваат на тоа дека на крајот нема да биде така, посочи крајот на следната година како можен датум за лансирање на пазарот на втората генерација на носното од оние на Купертино.

Засега, Apple се чини дека веќе бара друг производител кој ќе ја изврши конструкцијата на овој уред и тоа би можеле да бидат вашите вообичаени Foxconn, Invetec или Eistron. Она што е непознато, во моментов, е дали се обидува целосно да ја замени сегашната Кванта или само ако е го надополнуваат производството со цел да имаат поголем број единици за пократко време.

Во моментов сè останува да се открие за тоа како ќе биде следниот Apple Watch, иако сите се надеваме дека ќе видиме многу подобрен производ по првата генерација што ни остави малку „половина“. Засега, најверојатно, ќе видиме а значително зголемување на батеријата на истата и, ако обрнеме внимание на најсмелите кога станува збор за шпекулации, исто така, камера да остварува видео повици преку FaceTime.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Герсам Гарсија dijo

  Дали го знаете значењето на застарено и затоа што вториот часовник не значи дека првиот нема да биде од корист? Јас навистина не ги разбирам луѓето кога велат дека X производот ќе биде застарен кога ќе излезе следниот, колку што знам, тие не престануваат да работат, и во многу случаи објавуваат ажурирања на нивниот софтвер време подоцна ...

  1.    Алфонсо Р. dijo

   Вие сте апсолутно во право, но во овој случај не сте и не сте затоа што застарената придавка во Aple Watch мислам дека не е соодветна придавка. Според мое мислење, овој gadget е роден со некои премногу значајни недостатоци, односно не е дека наскоро ќе застари, туку овие значителни недостатоци треба да се надминат. Кога беше презентиран, брзо станав јасно дека оваа прва верзија не е мудра набавка. Всушност, мислам точно истото на сите Часовници на пазарот (барем најважните и најпознатите). Не може да биде, повторувам, според мое мислење, дека во овој момент од филмот, часовникот, што е сепак она што е „Apple Watch“, едвај ќе трае еден ден, односно дека треба да го полните секоја вечер ( очигледна непријатност што ова повлекува); и исто така не е прифатливо часовникот да не е водоотпорен. Не зборувам за нуркање, туку едноставно можам да се бањам со него во базенот или во морето без проблеми.

   Кога ќе се надминат овие два недостатоци, можеби е добро време за купување, но засега, и во мојот случај, Apple ќе го задржи својот часовник.

 2.   алтергејк dijo

  Не се возбудувајте, часовникот е како пипин од пред неколку години, мислам, неуспех и ѓубре заедно

 3.   Чави dijo

  Никогаш не купувајте ја првата верзија на нов производ. Никогаш. Нека им кажат на сопствениците на оригиналниот iPad 1, и оние на iPad 2 дека денес барем имаат iOS 9