Безжичната PowerBeats3 сега е достапна за купување во продавницата на Apple преку Интернет

моќни удари3

Објавено на последниот Keynote, безжичните слушалки на Apple со PoweBeats3 со чип W1 сега се достапни за купување од Apple Store преку Интернет, со проценета испорака за 1-2 недели. Овие слушалки се спортска алтернатива на AirPods, моментално недостапни, со кои ја споделуваат можноста за автоматско поврзување со сите уреди што ги конфигуриравме со нашата iCloud сметка. Дали сакате да бидете еден од првите што ги издадоа овие нови слушалки? Па побрзајте бидејќи наскоро ќе се зголемат нивните времиња на испорака

Покрај тоа што се безжични, поврзани преку Bluetooth, тие се отпорни на пот и вода, и имаат опсег до 12 часа, што ги прави уникатни во нивната категорија. Тие исто така имаат систем за брзо полнење, наречен Apple „Брз гориво“, што ви овозможува да ги користите 1 час со само 5 минути полнење. Секако, тие вклучуваат репродукција и контрола на јачината на звукот, микрофон за да можете да користите Siri и да одговарате на повици, нов систем за закачување што ги прави поудобни и различни влошки за совршено прилагодување на вашиот ушен канал.

Овие слушалки, како што споменавме и претходно, беа презентирани во претходниот Keynote заедно со EarPods и слушалките BEatsX, сите безжични. EarPods беа најавени за крајот на октомври, но другите два модела на Beats беа објавени само за крајот на годината, без да бидат поконкретни за нивното лансирање. Пристигнувањето на овие PowerBeats3 пред AirPods ги изненади сите и може да биде знак за непосредно лансирање на овие, еден од најочекуваните производи во последно време од страна на корисниците, како што покажаа некои од спроведените истражувања. Засега ќе мора да се „задоволиме“ со PowerBeats3 кои имаат цена од 199 € и се овој линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.