miniBatt ни ги покажува своите нови и неверојатни безжични полначи

Безжичното полнење напредува и добива сè повеќе следбеници. Подобрувања во брзото безжично полнење и најмногу од сè, огромна разновидност на решенија што ги нуди овој вид на полнење Тие го прават својот главен недостаток, побавната брзина во споредба со полнењето со кабел, стануваат сè помалку релевантни.

И тоа е што се појавуваат сè повеќе изненадувачки полначи, како оние што миниБат штотуку ги објави за IFA во Берлин, што ќе се одржат од 31 август до 5 септември. Модуларен полнач што може да се прошири за полнење до три уреди одеднаш, полнач со задно осветлување и, за мене нај изненадувачки, полнач што се става под масата го надополнува вашиот мобилен телефон поставен на него.

Зборуваме за полначот PowerDISTANCE, невидлив полнач што Тој е способен да го наполни вашиот мобилен под површина до 35мм (неметални) без потреба од каков било вид инсталација. За манијаците со кабел (вклучително и јас) доаѓа совршено решение без да мора да се прави било каков вид дупка во табелата.

МОДУЛАРНИОТ полнач изгледа како конвенционален полнач со добар дизајн, но тоа Ви овозможува да прикачите вкупно 3 полначи, споен со систем за магнетно фиксирање, кој ќе ви овозможи да уживате во системот за брзо безжично полнење до 3 уреди, со еден кабел.

Конечно, полначот FLY ќе го наполни вашиот паметен телефон со многу внимателен дизајн во кој паметниот телефон ќе „прелета“ преку полначот, нешто што ќе се нагласи со системот за позадинско осветлување што го вклучува.

Сите полначи може да се видат на саемот во Берлин и се надеваме дека ќе можеме да ги тестираме наскоро и да ги споделиме нашите впечатоци со вас. Ако сакате да дознаете повеќе полначи на таа марка, ние спроведуваме многу широк преглед на вашите производи во Оваа статија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.