Безжично засилување на Мофи, безжично полнење од 6.040mAh

Мофи продолжува постојано да ја ажурира својата линија на надворешни батерии за да ги искористи најновите достигнувања на пазарот и започна со работа вашата нова мофи Powerstation Безжична надворешна батерија со покомпактен и заоблен дизајн од претходниот модел и со вклучување на USB-C конекторот за повторно полнење.

Капацитет од 6.040mAh во батерија помала од онаа на вашиот iPhone е компатибилен со 5W безжично полнење, како и вклучува USB-A што нуди до 10W за полнење на друг уред преку кабел. Го испробавме и ви ги кажуваме нашите впечатоци.

Новата надворешна батерија Мофи има дизајн многу сличен на претходните модели, со таа црна мека допирна пластична површина толку карактеристична за брендот. Неговата големина е навистина компактна, димензиите од 69 x 128 x 17 mm и тежината од 175 грама олеснете го носењето во кој било џеб, било да е тоа палто, ранец или дури панталони. Неговиот капацитет значи дека можете да го полните iPhone XS Max неколку пати заборавајќи ги каблите дома, и ако сакате да патувате неколку дена на патување, секој usb-c ќе служи за полнење на основата, како кабелот на вашиот MacBook, или вашиот iPad Pro Затоа, заборавете на носењето кабли од сите видови во вашиот ранец.

Полнењето на вашиот iPhone се врши со едноставно допирање на iPhone на површината на надворешната батерија на мофи, иако ќе мора прво да го притиснете малото копче од страната за да го активирате. Истото тоа притискање служи и за означување на преостанатото полнење во надворешната батерија, благодарение на четирите LED диоди се наоѓа веднаш до копчето. Оваа мофи Powerstation Wireless ви овозможува истовремено да го полните вашиот iPad истовремено користејќи USB кабел поврзан на USB-A портата. USB-C портата се користи само за полнење на надворешната батерија, а не за полнење на друг уред поврзан на неа.

Исто така имате опцијата за користење на надворешната батерија како безжична основа за полнење поврзана на USB на вашиот компјутер или на wallиден полнач. Надворешната батерија дава приоритет на полнење на вашиот iPhone што можете да го поставите одозгора како да е вообичаена безжична основа и ако некогаш треба да ја изнесете надвор, таа ќе биде подготвена за тоа. Кога батеријата мофи се полни, не дозволува користење на USB-A за полнење на друг уред, може да се користи само безжично полнење.

Мислење на уредникот

Оваа молеј Powerstation Безжична надворешна батерија. Можејќи да го користите како конвенционална база за безжично полнење што во кое било време може да се исклучи и да се пренесе за да се осигура дека нашиот iPhone ќе трае со часови и часови во работењето, ќе го направи многу интересен додаток, бидејќи За малку повеќе од тоа што чини конвенционалната основа за полнење, имаме и надворешна батерија со многу компактна големина и тежина кои ви дозволуваат да го носите без да ви биде непријатно. Неговата цена е 79,95 € во Мофи (линк)

мофи Powerstation Wireless
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
79,95
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Компактен дизајн и добри материјали
 • Безжично полнење и 10W USB-A порт
 • USB-C за полнење

Contras

 • 5W безжично полнење

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.