Белкин се осмелува со пристаништето за Apple Watch и iPhone

приклучок Белкин часовник од јаболко

Чекајќи го следниот 7 септември Ајде да ги видиме сите новости за тоа кој ќе биде следниот одличен уред на Apple, iPhone 7, работата на програмерите и креаторите на додатоци продолжува во движење. И ова е нешто што може да нè натера да видиме какви би биле следните уреди на компанијата, „Епл“ им ги соопштува следните карактеристики на компаниите за додатоци и токму овие ги модифицираат нивните додатоци за овие нови уреди.

И ние зборуваме за ова затоа што брендот Белкин само што лансираше нова пристаниште за нашите уреди. Ново пристаниште дизајнирано за да можеме наполнете го нашиот iPhone и нашиот Apple Watch истовремено, и не, нема значителна промена на громобранскиот приклучок. Како што велиме, Белкин штотуку го лансираше новиот Енергија за да можеме истовремено да ги полниме нашите iPhone и Apple Watch. По скокот ви ги кажуваме деталите ...

w1152-3

Како што можете да видите, се соочуваме со прилично шарена пристаниште. Apple Watch ќе излезе од самата база и самата база вклучува свој полнач, за да можете да заштедите да мора да се полните со полначот од 2 метри на Apple Watch. И сето ова за $ 99.99, прилично конкурентна цена ако земеме предвид дека првиот пристаништето, со истите карактеристики, што го лансираше брендот Белкин беше околу 129 американски долари, така што има значителна промена на цената.

IPhone 7 се очекува да има ист дизајн како iPhone 6s и овој приклучок го потврдува, Белкин е призната марка со контакти во Купертино и би било прилично шокантно ако неколку дена по лансирањето на iPhone 7 лансираат приклучок чии карактеристики не одговараат на новиот уред на Apple. Thereе има ли нов часовник на Apple? Постојат многу гласини во врска со тоа, и ако Apple одлучи да лансира нов Apple Watch, дизајнот и методот на полнење ќе бидат слични на сегашниот ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   ИванС dijo

    Ми пречи што доковите немаат можност да го стават часовникот со јаболка хоризонтално за да го искористат ноќниот режим