Xiaomi Mi Band веќе е компатибилен со iPhone

Зборуваме за еден од најдобрите квантификатори на пазарот во однос на вредноста за парите, во овој аспект нема конкуренција, Xiaomi Mi Band ги крши цените, продавајќи се на азискиот пазар за помалку од 15 евра.

Точно е тоа купувањето од Шпанија ја зголемува неговата цена, но дури и така најниската цена за која можете да ја купите на Интернет е приближно 18 евра, добрата вест стигнува до корисниците на iPhone, бидејќи таа е веќе компатибилна со уредот Apple.

Ниската цена на нараквицата секако има цел, достигне што е можно повеќе корисници, голем број потрошувачи поседуваат iPhone и се чини дека Xiaomi не заборави на нив.

Xiaomi веќе ја стави апликацијата Mi Band во продавницата за апликации на Apple, е достапна на кинески и англиски јазик, во видеото е прикажано како се користи на iPhone 6, така што оние корисници кои ја видоа нараквицата, но останаа со лош вкус во устата, бидејќи беше достапна само за уреди со Android, сега можат да ги користат тоа на нивните уреди.

Иако Xiaomi Mi Band е ефтин за носење, критичарите го поддржуваат, Ако го споредите со квантификатори од 100 евра или повеќе, ќе се изненадите кога ќе сфатите дека тоа практично го прави истото како многу од нив, но десет пати поевтино.

Можете да го купите Xiaomi Mi Band во шест различни бои, или купете повеќе од една нараквица и променете ја бојата бидејќи тие се заменливи, таа е исто така отпорна на вода и има автономија од 30 дена во режим на мирување.

Ако бевте корисник на iPhone и нараквицата Xiaomi го привлече вашето внимание, сега можете да го купите и да уживате, следете ја вашата физичка активност, циклусите на спиење и сите по повеќе од прифатлива цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

18 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Маркос dijo

  Упатство за тоа како да го ставите на англиски јазик би било ваша работа

 2.   Александрив dijo

  за 18 € каде? Ви благодарам

 3.   Каросу Ра dijo

  На пример во Dealextreme ...

 4.   Каросу Ра dijo

  Прашањето е ... Дали треба постојано да се поврзува со Bluetooth? Затоа што ако е така, кога ќе влезете во автомобилот, слободните раце нема да бидат поврзани бидејќи уредот е веќе поврзан ... Тоа е непријатност за мене ...

 5.   Пилешко dijo

  Тука го имате, за таа цена, тој е 100% оригинален, јас веќе купив неколку, тоа е доста брза испорака.

  http://www.aliexpress.com/snapshot/6397460813.html

  За тоа дали треба да биде поврзан секогаш, само за да го синхронизирате со мобилниот, остатокот од времето ги следи информациите, затоа батеријата трае толку долго.

  честитки

 6.   Хозе Кабезас dijo

  Во куќата го имате поевтино http://www.xiaomishop.com/134-mi-band.html

  Со почит

 7.   iponemac dijo

  @Jose Cabezas, на оригиналната страница чини 32 € со испорака. Тие ви наплатуваат повеќе за испорака отколку за нараквицата. Останатите страници како Али и Дил не наплаќаат поштарина.

 8.   Арктур dijo

  Дали има некои барања во врска со iPhone или iOS? Дали е компатибилен со iPhone 4 и iOS 7?

  Благодарам,

 9.   Dani dijo

  Може ли апликацијата да се стави на англиски јазик на iOS?
  Бидејќи во коментарите на апликацијата сите велат не. Ако е така, тоа е безвредно.

 10.   Јован dijo

  Во iPhone 5s е совршено, успеав да создадам корисник и да ги регистрирам моите лични податоци, возраст, висина, тежина итн., Но не сум во можност да го конфигурирам јазикот на апликацијата на англиски јазик.

  Не можам да ја најдам опцијата бидејќи дури и не разбирам што вели. Има некој? Сè додека барем не можам да ја прочитам на англиски јазик, нема да ја купам нараквицата

 11.   pablo dijo

  Спуштете се на Кинезите во вашето соседство и оставете го да го стави на англиски јазик. Beе биде за кинески ...

 12.   Басали dijo

  Не можам да го набавам за да се поврзам на мојот мобилен телефон.

 13.   санти dijo

  Не можам да добијам блутут на iphone 4 за да се поврзам во рамките на апликацијата со нараквицата, така што тие не се синхронизирани,

 14.   Монсерат Нуаларт dijo

  Не. Со iphone 4 не се синхронизира поради тоа што има сина боја понова верзија: 4.0, како што сум информиран. Нека некој овластен го потврди, ве молам.

 15.   ицајана леон dijo

  Имам iPhone 5 и тој е синхронизиран добро, она што не можам да го синхронизирам е whatsapp и facebook alert, како да го направам тоа?

 16.   Osоземи dijo

  Во Амазон веќе можете да го купите директно за помалку од 22 €. http://amzn.to/1LPFXwp

 17.   макастејон dijo

  мојата нараквица е заклучена: вибрира кога ќе ја дадам за да ја лоцирам и има 79% батерија, но не е синхронизирана добро со денови; тој е блокиран и дури не се одврзува со него за да работи. Не најдов ништо на англиски или шпански ... помош, ве молам !!

 18.   Xavier dijo

  Може ли некој да ми каже како можам да ја преземам апликацијата Mi band 3 на iphone 5c?
  Се обидувам и ми кажува дека оваа апликација не е компатибилна со мојот iphone 5 c.
  Thereе има ли друга компатибилна апликација што може да ја поврзе нараквицата Xiaomi Mi band 3 со мојот iPhone 5 c?
  Очекувам брза реакција и благодарам однапред.
  Честитка.