Бесплатна неисправна програма за замена на полначот за iPhone

Полначи за јаболка

Понекогаш се случува нешто што долго време се наоѓа на пазарот да биде подложено на нови тестови, и на крај да покаже дека не било толку безбедно како што се мислеше на почетокот. Ова е токму она што сигурно се случило Јаболко. Во овој случај, откриваме дека компанијата објави нова програма за замена на полначи за одредени модели на терминали, како и за некои што беа продадени индивидуално. Причината во овој случај е што може да се појават безбедносни ризици. Тие не појаснуваат многу повеќе за откриениот проблем.

Во секој случај, погодените модели се оние што сте ги виделе идентификувани на сликата од екранот со Референца за моделот A1300. Моделите со кои се продадени овие неисправни полначи за iPhone се iPhone 3GS, iPhone 4 и iPhone 4s продадени во периодот од октомври 2009 година до септември 2012 година. Во секој случај, Apple признава дека моделот е продаден и одделно, како резервен дел, затоа, препорачливо е да ги проверите своите во случај да сте меѓу погодените. Дури и повеќе кога замената се случува целосно бесплатно.

Во случај да сте еден од погодените, едноставно морате контактирајте ја Епл и нејзината техничка служба така што тие ги означуваат чекорите што треба да ги следите Наједноставната работа е да одите со засегнатиот полнач до продавница, и во моментот, во случај да имаат достапност (што треба да биде вообичаено по официјалното соопштение), ќе видите како испорачуваат нов. Тој полнач за iPhone би бил со референцата A1400, што е оној што компанијата го избра за да ги замени оние со производен дефект.

Иако не е прв пат да наидеме на програма слична замена од КупертиноЗа некои сè уште е изненадувачки што вакво нешто се случува во случајот на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Асиер Еизагирере (@asiereizagirre) dijo

  Никој не е совршен и навистина ми се допаѓаат производите на Apple, сите сме луѓе.

 2.   Лукесито88 dijo

  Кристина по Диос е напишано ЗАМЕНА дека не сте го напишале ниту еднаш добро.

 3.   Рики Гарсија dijo

  Лукесито88 е подеднакво добро напишано „замена“ и „замена“, двата поима се точни.

 4.   Ентони dijo

  Зас во целата лукесито уста !! Помалку критикувајте и повеќе читајте.

 5.   Кристијан dijo

  Здраво добар ден

  Имам еден од полначите засегнати. Liveивеам во Билбао и би сакал да знам во која продавница можам да одам или на друг начин, на кој број можам да се јавам за да го сменам полначот.

  Со почит

  1.    apol_support dijo

   Здраво Кристијан, ви благодариме што не известивте, денес ќе испратиме еден наш техничар во вашата куќа да ја направи промената. Ате. Манзана.

 6.   гдбол dijo

  Здраво, мојот партнер има еден и денес јавете се на овој број: 900 150 503 јавете се на тој број и имате imei при рака на вашиот мобилен телефон, ако ви го испратат во вашата куќа ви наплатуваат, но можат да го променат во други продавници дури и ако е не е јаболко Тие ќе ви кажат каде во вашиот град од 18-ти во вашиот град и не ве чини ништо.

 7.   гдбол dijo

  Аххх! 1 Заборавив, ми рекоа во јаболко да не го користам тој полнач, да го полнам ако треба преку УСБ во компјутерот и неколку пати ми рекоа да не го користам тој полнач, па се сомневам дека виделе нешто заебано и опасно во полначот

 8.   Антонио Г. dijo

  Дали знаете дали премиум препродавач ќе ве замени? Благодарам многу

 9.   Слика на зачувување на местото на Кристина Торес dijo

  Најдоброто нешто е што директно контактирате со техничката служба на Apple или дека се јавувате на телефонскиот број на информацијата за да дознаете како да управувате со него во вашата област. Особено ако немате Apple Store во близина. На оваа врска, сега можете директно да ги побарате информациите за замена на компонентата https://getsupport.apple.com/ServiceOptionAction.action Честитки!

 10.   гдбол dijo

  Бројот што го дадов претходно е јаболко и таму ви кажува како ќе биде промената: 900 150 503