WatchOS 5 бета 6.2.5 сега е достапен за програмерите

watchOS 6

Малку по малку напредуваме во однос на бета верзиите и во овој случај компанијата Купертино ја става новата верзија во рацете на развивачите watchOS 5 бета 6.2.5. Во оваа нова верзија се чини дека тие се фокусирале на решавање на некои грешки од претходната верзија и корекција на безбедносните грешки. Се чини дека нема премногу промени на функционално ниво и е дека верзијата на watchOS 7 ќе биде задолжена за додавање на овие промени кога ќе биде претставена на WWDC претстојниот јуни.

Многу нови карактеристики се очекуваат за следната верзија на watchOS 7 и меѓу нив издвојуваме неколку поврзани со здравјето и спортот. Од самото основање, Apple Watch и неговиот софтвер влегоа во овие сегменти и денес тој е еден од најдобрите паметни часовници на пазарот. Откривањето на напади на паника, прстените на нови активности за кои некои велат дека ќе бидат за деца, повеќе сфери, повеќе компликации и други новини ќе бидат презентирани во мрежниот главен збор на 22 јуни.

Бета верзијата пристигна во рацете на развивачите пред неколку часа и како и секогаш не препорачуваме инсталација од овие бета верзии за часовникот на Apple ако не сте развивач. Повеќе од сè затоа што во Apple Watch е невозможно да се вратите назад во случај на грешка или проблем, така што би имале вистински главоболки доколку вашиот часовник е блокиран. Овие бета верзии се прилично стабилни, искрено, но подобро е да се држите надвор од тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.