Совет за близнаци, удобност и боја со одлична автономија

Ако барате некои Вистински безжични слушалки кои имаат разумна цена, кои можете да ги изберете помеѓу неколку бои И, инспирирани од AirPods, оваа анализа на новиот совет на близнаци ве интересира.

Инспириран од AirPods

Вистинските безжични слушалки продолжуваат да се појавуваат и за жал многумина се посветуваат само да ги направат најблиску до AirPods но со многу пониска цена, барајќи лесна продажба на оние кои бараат AirPods по смешна цена. Близнаците Fresh'n Rebel не кријат дека се инспирирани од Apple AirPods, но не се ограничени на ова. Дали е така достапен во различни бои (сина, црвена, розова, зелена, сива и темно сива) во оваа анализа успеавме да го тестираме црвениот модел (Руби црвено за поточно) и имаат доста целосни контроли на допир, два детали со кои AirPods не можат да се пофалат.

Покрај тоа, Fresh'n Rebel сакаше да ги задоволи сите корисници, затоа што ако сакате слушалки за уши, како AirPods Pro, ги имате овие совети за близнаци што ги анализираме денес со ист дизајн, но Ако преферирате класичен дизајн на AirPods, без силиконски приклучоци, го имате моделот Twins, без понатамошно разбирање, што се ослободува од оние приклучоци што на многумина им е непријатно. Се чини дека производителот ги напишал поплаките во врска со AirPods и AirPods Pro за да ги реши во своите совети за близнаци и близнаци, и не ми изгледа како лоша идеја.

24-часовна автономија со кутијата за полнење

Нешто основно во слушалките True Wireless е кутијата за полнење во која не само што ги чуваме малите слушалки, туку и секогаш ги наплаќаме за да ги користиме. Слушалките ни нудат четири часа автономија, а кутијата ни овозможува да ги полниме слушалките до пет пати, така што имаме 24 часа целосна автономија со целосно полнење на сетот. Не успеав да го потврдам тоа, бидејќи е доста комплицирано, но со мојата нормална употреба, овие слушалки ми траеја една недела пред да треба да ја наполнам кутијата, повеќе или помалку иста како и мојата AirPods Pro. Четирите LED диоди внатре во кутијата помогнете да знаете колку полнење останува во него, па затоа ќе биде тешко за изненадување да останете без батерија.

Кутијата се полни со вклучен USB-C кабел, или користејќи го секој безжичен полнач што го имаме, целата удобност резервирана за најскапите модели на AirPods. USB-C кабелот е со иста боја како AirPods, што е секогаш детал за добредојде. ЛЕД до USB-C конекторот ви кажува дека кутијата се полни, жична или безжична. Времето потребно за целосно полнење на кутијата и слушалките е еден час.

Големината на куќиштето на врвот на близнаците е поголема од онаа на близнаците, поради дизајнот на слушалките, но навистина е многу удобна кутија за носење во кој било џеб благодарение на неговиот заоблен дизајн, и неговата сјајна завршница изгледа навистина добро. Магнетното капаче ги одржува ушите на ушите безбедни, без страв дека може да се лизгаат од кутијата.

Удобност и водоотпорност

Слушалките се многу слични на AirPods не само во дизајнот, туку и според тоа како се ставаат во нашите уши. Никогаш не сум бил пријател со силиконски приклучоци за уши сè додека не започнав да го користам AirPods Pro. Нивните карактеристики ме натераа да се навикнам на овој тип слушалки, а сега не ги менувам за ништо. Советите за близнаци исто толку добро ми прилегаат на ушите, Сметам дека се прилично удобни и не ме трогаат ниту малку. Достапно во три комплети чепчиња за уши во различни големини, па сигурно ќе ги најдете оние што најдобро одговараат на вашето уво. Затоа се совршени за вежбање спорт, бидејќи тие исто така се спротивставуваат на потта.

Како што ви кажавме на почетокот на анализата, советите за Близнаците имаат контроли на допир што ви овозможуваат да контролирате репродукција, напред и назад или да се повикувате на виртуелниот асистент што го користите, Siri ако ги поврзете на iPhone или iPad, асистент на Google користите уреди со Android. Контролите се лесни за употреба, бидејќи нема зони на допир, само допири во слушалки, најпријатно кога вежбате.

Лесно се поврзува, автоматско исклучување

Поврзувањето на слушалките е многу едноставно, само треба да го отворите полето Twins и да почекате да се појават во менито со Bluetooth на вашиот уред. Откако ќе се поврзете, нема да морате повторно да го повторувате, бидејќи Тие автоматски ќе се поврзат кога ќе ги извадите од кутијата и ќе се исклучат кога ќе ги ставите во кутијата. Пропуштено е дека тие не можат да бидат поврзани со неколку уреди без да мора да се поврзуваат и да се одврзуваат, или дека немаат детекција на уво и паузи на репродукција при вадење

Кога ќе ги поврзете на вашиот iPhone или iPad, батеријата на слушалките ќе се појави во горната лента покрај батеријата на вашиот iPhone или iPad, покрај информациите што можете да ги видите во графичкиот елемент за батеријата што можете да го користите на вашиот iPhone и iPad од iOS 14, така ќе имате информации во живо за преостанатата автономија на вашите слушалки.

Квалитет на звук

Квалитетот на звукот на Twins Tip е точен, погоден за слушалки од овој тип и во овој опсег на цени. Звучат добро, имаат соодветни средни и издигнувања, но басот не е многу впечатлив. Силиконските чепчиња за уши помагаат да се изолирате од амбиенталниот шум, што е бонус на бучни места, но тие немаат активно поништување на бучавата. Во телефонските повици звукот е добар, и да се слушне другата личност и да се слушне. Голема предност е што можете да користите само една слушалка и за слушање музика и за повици, не е важно кој од нив.

Врската е стабилна, а опсегот на Bluetooth е доста добар, лесно достигнувајќи 10 метри на отворени места. Не сум забележал исклучувања или други проблеми додека ги користев, а аудио е совршено синхронизиран и во двата слушалки, што е доста чест проблем кај другите модели.

Мислење на уредникот

Новиот совет за близнаци од Fresh'n Rebel ни нуди дизајн многу сличен на оној на AirPods со неколку достапни бои, многу добра автономија и контроли на допир, сите со стабилна врска и точен квалитет на звукот со оглед на цената што ја преместуваме . Отпорноста на пот и удобноста при носење на нив се други позитивни точки. Дали е така достапно на Амазон (линк) од 79,99 € во која било од достапните бои.

Совет на близнаци
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
79,99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 70%

Добрите

 • Добар дизајн и завршни работи
 • Одлична автономија
 • Контроли на допир
 • Отпорен на пот
 • Достапно во разни бои

Contras

 • Врска до еден уред
 • Незабележителен бас звук

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.