Божиќната реклама на Apple не разочара: „Песната“

Среќни-празници-јаболко-песната

Пред неколку дена ви ја покажав новата кампања за промовирање на новата iPad Air 2, што го замени многу зборуваниот: „Кој е твојот стих?“. Овој пат кампањата се вика 'Промени'и во него можеме да ја видиме количината на активности што можеме да ги извршиме со нашиот iPad, во овој случај Air 2, само со преземање апликации од App Store. Но, ги оставивме iPad-кампањите за да се фокусираме на новата реклама на Apple за објавување на Божиќ, наречена „Песната“. Минатата година рекламата беше за момче кое го снимаше целиот Божиќ со својот iPod и на крајот, тој направи видео и му го покажа на своето семејство, очигледно тие се расплакаа. Овој пат, тоа е нешто поемотивно, Ние ви кажуваме по скокот.

http://youtu.be/WRsPnzcZ1VY

„Песната“, Епл ги користи емоциите во својата нова божиќна реклама

Со Mac, iPhone или iPad имате моќ да создадете емотивни подароци и спомени што го надминуваат времето. Тоа може да биде филм, домашна картичка или песна што мирува веќе две генерации.

Во рекламата за која зборуваме, 'Песната', Една млада жена наоѓа во изгубените трудови песна снимена на винил, која според описот е во нејзиното семејство веќе две генерации. Која е целта на младата жена да ја најде? Направете „верзија“ на песната користејќи ги вашите уреди на Apple, како што се iPod или Mac за да снимате вокали, гитари ... И, конечно, iPad-от за да го покаже изненадувањето што личи на нејзината баба. Уште еднаш, големото јаболко знае како да ја придвижи својата публика. За неколку дена може да го видиме огласот на телевизиските екрани или може да остане на YouTube. Тоа е одличен начин да го честитаме Божиќ, нели?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Френк dijo

  Apple отсекогаш велел дека една од предностите на своите производи е Excite и верувам дека со оваа објава, Apple го везе. За оние од нас кои имаа среќа да се запознаат, да живеат и да уживаат во нашите баби и дедовци, овие датуми се кога најмногу се сеќавате на нив и без сомнение комбинацијата и асоцијацијата што ја направи Apple со оваа објава, таа навистина е, на мојот начин на види, совршен.

  Со почит
  Френк