Серијата на Крис Еванс „Одбрана на obејкоб“ за Apple TV + премиера на 24 април

Бранејќи го Јаков

Изминатиов викенд беше многу плоден во однос на новостите поврзани со новиот стриминг видео сервис на Apple. Ennенифер Анистон е добитник на наградата САГ како најдобра драмска актерка за Утрински шоу, веќе го знаеме датумот на објавување на римејкот на Приказни за Амазон од раката на Стивен Спилберг и серијата Home пред мракот.

Покрај тоа, Apple исто така официјално го објави датумот на достапност на серијата. Бранејќи го Јаков, серија толкувана од Крис Еванс (Капетан Америка) и Мишел Докери. Оваа нова серија ќе дебитира на Apple TV + на 24 април со првите три епизоди.

Серијата Бранејќи го Јаков ни ја раскажува приказната за убиство на 14-годишно момче, убиство кое го истражува помошник јавен обвинител (Еванс) и чиј син бил партнер на починатиот. Првите индикации упатуваат на педофил, но како што напредува истрагата, се чини дека сè укажува на тоа дека нејзиниот син може да биде виновник за убиството ... и до оваа точка можам да кажам дека подоцна ме обвинувате дека нудам премногу информации.

Покрај Крис Еванс и Докери, остатокот од екипата е составен од Јаеден Мартел, Цреша onesонс, Бети Габриел y Сакина affефри. Серијата е базирана на истоимениот роман, напишан од Вилијам Ландај во 2012 година и Составена е од 8 епизоди. Овој роман беше преведен на шпански под насловот Defender a Jacob, па повеќе од веројатно е дека ова е истиот наслов што ќе го има серијата за пазарот на шпански јазик.

Овој роман се смета за одличен трилер каде што писателот ги доведува во прашање границите на судскиот систем во која децата се третираат како возрасни и што пак го покренува прашањето колку добро ги познаваме нашите деца.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.