Xtorm Wave, никогаш не снема батерија во вашите уреди

Постојат многу преносни батерии, па затоа понекогаш изборот не е лесен со оглед на огромната понуда. Клучните точки што треба да се разгледаат се: големината, капацитетот, пристаништата, безжичното полнење и дизајнот. Ако бараме да се добие добра оценка во сите клучни точки Ние веќе многу го стеснуваме пребарувањето, и ако бараме и разумна цена, пребарувањето станува комплицирано.

Денес тестиравме база што ги исполнува сите тие карактеристики и, исто така, минува низ сите нив со добра нота: Xtorm Wave, «powerbank» со која нема да се грижите за да имате секогаш доволно батерија на сите ваши уреди.

Големина и распоред

Алуминиум и текстил, тоа е завршницата на оваа надворешна батерија на која можете да и ’ставите неколку хитови. Завршувањето е многу добро, и тоа јасно ја означува разликата со другите "ефтини" опции.. Горниот дел има гума "+" во централното подрачје со која вашиот iPhone нема да се лизне кога е поставен да се полни безжично. Неговата тежина е 258 грама, 50% потешка од iPhone X, не е наменета да ја носите во вашиот џеб (иако можете), туку во торба. На едната страна има копче за вклучување / исклучување и LED диоди кои го покажуваат преостанатото полнење. Како што можете да видите на сликата, тој е помал од iPhone X, но е подебел.

Капацитет и пристаништа

Затоа е голема батерија, бидејќи не може да биде поинаку, ако го земеме предвид тоа има капацитет од 8.000 mAh. Тоа е повеќе од доволно за полнење на вашиот iPhone повеќе пати, или повеќе iPhone-и, дури и многу таблети. Покрај тоа, можноста за полнење на неколку уреди истовремено постои благодарение на неговите повеќе порти и излезната моќност.

Две портови 2А USB-A и една порта 2А USB-C Тие ќе ви овозможат брзо полнење на вашиот iPhone, не како да користите полнач MacBook или друг полнач компатибилен со Power Delivery, туку побрзо отколку со конвенционалниот полнач за iPhone. USB-C приклучокот служи и за полнење на батеријата, или можете да го користите microUSB конекторот од страната, ќе одлучите. Во полето ќе најдете USB-A до USB-C кабел.

Не можеме да заборавиме на една од неговите главни карактеристики: безжично полнење. Во согласност со стандардот Qi, надворешната батерија Wave ви овозможува да ги полните сите компатибилни уреди, вклучувајќи ги iPhone 8, 8 Plus и X, како и следните модели што Apple ќе ги лансира. Можете да го поставите вашиот паметен телефон на врвот и искористете ги неговите 10W за брзо полнење на вашиот паметен телефон, или во случај на iPhone до 7,5 W. Нема да страдате од проблеми со прегревање или нешто слично, за да можете да бидете мирни. Можете дури да го користите како повеќекратен полнач на работната маса, бидејќи додека самата батерија се полни, уредите поврзани со него исто така ќе се полнат.

Мислење на уредникот

Поради капацитетот, големината, цената и пристаништата, ќе биде тешко да се најде гарантен ривал на овој Xtorm Wave. Со многу внимателен дизајн и користење на алуминиум и текстилен материјал, надворешната батерија ќе ви овозможи да бидете смирени за полнење на кој било уред со оглед на опциите што ги нуди: безжичен, конвенционален USB или USB-C. Неговата цена е многу тесна, достапна за 69 € на веб-страницата на производителот (линк) со вклучени трошоци за испорака. Имате и батерија со поголем капацитет (16.000 mAh) за 89 € (линк)

Бран Xtorm
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
69
 • 80%

 • Бран Xtorm
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Портови
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Повеќе порти за полнење
 • Компатибилен со Qi уреди
 • Добар дизајн, материјали и завршни работи
 • Капацитет од 8.000 mAh

Contras

 • Нема полнач за батеријата во кутијата

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.