Брзо и достапно полнење со овие кабли и полнач од UGREEN

Ние скоро можеме да земеме здраво за готово дека следниот iPhone нема да има полнач во кутијата, затоа е императив да барате подостапна алтернатива од онаа на Apple. Овој UGREEN полнач и кабли ќе ви овозможат брзо да ги полните iPhone, iPad и iPad Pro за многу помалку пари.

18W брз полнач

Полначот што е вклучен во кутијата на iPhone 11 Pro и Pro Max, како и оној што доаѓа со iPad Pro 11 и 12,9 инчи има моќност на полнење од 18W и е од типот на испорака на напојување USB-C. Токму истите спецификации го имаат овој полнач UGREN што ќе ви овозможи брзо полнење (50% за 30 минути) на кој било компатибилен iPhone, како и на кој било модел на iPad Pro.

Исто така е компатибилен со кој било друг модел на iPhone што не поддржува брзо полнење, но во овој случај ќе изврши нормално полнење, слично на она што го добивате кога користите конвенционален полнач за iPad и нормален USB кабел. Секако ги има сите потребни заштитни мерки, и кога открие дека iPhone е целосно наполнет, работи во мирување за да се избегне оштетување на батеријата.

Неговата цена е 11,99 € на Амазон (линк) но ако го користите кодот FLRNKQ3A цената ќе се спушти на 10,79 € (важи до 31 август)

Кабли за испорака на напојување USB-C

Брзиот полнач е бескорисен ако ги немате потребните кабли. Не само што треба да бидат кабли со USB-C конекција, туку и да бидат мора да ги исполнува стандардите за испорака на електрична енергија за да можат да ја носат целата неопходна моќност за полнење на нашиот уред. И, ако тие кабли се изработени од најлон плетен, тогаш подобро отколку подобро, дури се чини дека Apple веќе би се одлучил за ваков вид кабел во следната генерација на iPhone.

Овој USB-C до молња кабел е совршен за секој уред на Apple со овој конектор, и секако поддржува испорака на енергија. Неговиот приклучок за молња е под агол, што е многу пријатно за многу ситуации и спречува свиткување на кабелот на раскрсницата со приклучокот, што е причина за повеќето скршени кабли.

UGREEN USB-C до молња кабел е достапен на Амазон во должина од 1 метар за 15,99 € (линк) и 2 метри за 16,99 € (линк) Со кодот IP9SWZIE, кабелот од 2 метри е намален на 15,29 € (до 31 август)
.

Со истите карактеристики имаме USB-C до USB-C кабел, неопходен за нашиот iPad Pro или Apple MacBook, бидејќи има максимална моќност на полнење од 60W. Исто така, има аголен USB-C приклучок, што го прави многу сличен на стариот Apple MagSafe и неверојатно удобен за употреба на iPad Pro со или без магична тастатура или на нашите лаптопи.

Кабел за испорака на напојување UGREEN USB-C до USB-C е достапен од Амазон во должина од 0,5 метри за 6,99 € (линк), 2 метри за 10,99 € (линк) и 3 метри за 12,99 € (линк) Покрај тоа, ако го користите кодот NRLZUBJA, кабелот од 0,5 метри се намалува на 6,29 € (до 31 август). 

УГРИЕН има и телеграмски канал каде што можете да ги видите неговите понуди во Шпанија и Италија (линк)


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.