Претплатниците на Apple TV + ги надминуваат Дизни + и Хулу

Apple TV +

Од минатиот ноември, Apple има нов стриминг видео сервис кој додава на музиката, облак складирање, iTunes каде што можеме да најдеме филмови и серии ... Во последниве години, услугите растат до го неутрализира падот на продажбата на iPhone.

За сега Apple не го објави бројот на претплатници на Apple TV +, очигледно затоа што бројките не се вистински Бидејќи многу од тековните претплати ја искористуваат бесплатната година што Apple им ја дава на сите оние корисници кои купуваат iPhone, iPad, Mac или Apple TV.

„Волстрит журнал“ објави извештај во кој ризикува со бројот на претплатници на „Епл ТВ +“. Според оваа компанија, Apple TV + има 33,6 милиони претплатници, тоа е повеќе од Хулу (31,8 милиони) и Дизни + (23,2 милиони).

И Хулу и Дизни тврдат дека огромното мнозинство, ако не и сите претплатници на „Епл ТВ“, го користат бесплатниот пробен период што го дава Apple, сè додека уредот што е вклучен во оваа понуда е купен по 10 септември. Интересно е тука да се знае колку од сите претплатници ќе продолжат кога ќе истече пробниот период.

Johnон Грубер, наведува дека според овие бројки, Apple TV + е огромен успех, и покрај тоа што повеќето корисници не плаќаат за претплатата. „Епл“ сакаше луѓето да ја искористат оваа бесплатна прва година за постепено да дознаат за видот на содржината што „Епл“ планира да ја понуди во својата нова посветеност кон светот на проследувањето видео.

За да уживаме во бесплатната година што Apple ја нуди на сите оние корисници кои купуваат iPhone, iPad, Apple TV или Mac, ние мора искористете ја понудата во рок од 90 дена од датумот на купување, од кога после тоа, ќе мора да платиме по кутија ако сакаме да пристапиме до Apple TV +.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Чави dijo

  Човекот ќе недостасуваше повеќе.
  Во основа затоа што Apple TV вклучува една година бесплатно ако купите уред.
  Но, другите треба да платат.