Видеа од брутален грабеж во продавниците на „Епл“ во смртта на Флојд

Продавница за кражби

Несомнено, еден од негативните делови што придонесува за сопствената смрт на Georgeорџ Флојд, од страна на полицаец во Минесота, е дека грабежите во продавниците на „Епл“ и другите во земјата се постојани со часови. Во случајот со продавниците на „Епл“, има неколку кои ги ограбуваат луѓе кои немаат никаква врска со мирните протести на илјадници корисници во САД и остатокот од светот за смртта на Флојд, овие грабежи целосно ги заматуваат.

Случаите на другите продавници „кои не се од Apple“ се подеднакво флагрантни, но секако ќе се фокусираме на случаите на продавниците на Apple. Многу корисници објавуваат видеа од овие грабежи до продавниците на компаниите:

Едноставно Сметаме дека е жално што ова се случи во моментов и тоа е дека нема никаква врска со протестите или демонстрациите што не сакаат да дозволат случајот Флојд да биде уште еден ...

Во Вашингтон, дури можете да видите како влегуваат во продавницата и ограбуваат сè што ќе најдат на својот пат.

Запален полициски автомобил пред вратата и луѓе кои влегуваат во продавницата „Епл“ со ранци, па дури и куфери за да украдат се што можат. Ова навистина е бесрамен и предавнички грабеж, сите овие луѓе не планираат да одат на демонстрациите тие само размислуваат да украдат се што можат.

Во многу од продавниците што се обидуваат да ги ограбат, не успеваат благодарение на силно заштитување на кристалите од овие продавници на „Епл“, но во најголем дел влегуваат.

Lални слики кои навистина не ги претставуваат мнозинството од оние што демонстрираат, иако е точно дека тие го тераат да размислат двапати за излегување на демонстрациите завршуваат со немири и последователни грабежи на приватни бизниси кои немаат никаква врска со случајот Флојд.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.