Како да ја смените бојата на вашиот iPhone 6s во мат бела боја

iPhone-бело-мат

Не можеме да игнорираме дека iPhone 7 во etет црна боја ги добива сите пофалби, но ... нели неговиот истоимец во мат тон е исто толку убав? Па сега Ние сакаме да ви покажеме како би изгледал iPhone 6s во мат тон, но овој пат избраната боја е бела. Прилично curубопитна комбинација што произлегува од мат белата боја придружена со панел со копчиња во златна боја на шампањ. Можеби Apple треба да ја искористи можноста да забележи, бидејќи корисниците на уредот во бело / сребро се чувствуваат малку раселени, бидејќи не страдаат од никакви варијации надвор од камерата и задните линии.

Уште еднаш reddit е лулка на информации, каде што корисникот вант11 Одлучивте да купите чуден случај што го најдовте на AliExpress, тешко е да не најдете незамисливи работи на огромниот азиски пазар, кои се овие веб-страници за малопродажба. Цената започнува од приближно 30 евра по единица, на крајот ќе ја оставиме врската до производот што корисникот го споделил. Всушност, Тоа е куфер iPhone 6 / 6s со тенок слој од мат бела боја. Според корисникот вант11, е изработен од алуминиум, а мат белиот слој на боја го прави малку помалку лизгав, иако бое лесно може да се гребе.

iphone-бело

Тешкиот дел доаѓа кога станува збор за промена на деловите, мора да имате вештина, и тоа со причина, бидејќи воопшто не препорачуваме да ја изгубите гаранцијата заради ова необично „прилагодување“. Колегата го искористи фактот дека мораше да го замени екранот на неговиот iPhone 6s за да се фати за работа. И изгледа како спектакуларно како што видовме на фотографијата со заглавие. Можеби нешто што ќе ги шокира идните купувачи е тастатурата и камерата во злато, но не може да биде сè. Искрено е интересна алтернатива, ако сме вешти луѓе и поради некоја причина повеќе немаме гаранција на нашиот уред. Јаболкото исто така изгледа златно. Ако сте го пробале, кажете ни како беше искуството во полето за коментари.

Ние едноставно мора да го купиме производот во ова ЛИНК и целосно расклопете го уредот од претходната шасија, да го ставите во оваа шасија, за тоа ви препорачувам да одите кај познатите водичи на iFixit.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.