Вашиот нов уред на Apple вклучува една година Apple TV + бесплатно користење

Apple TV +

Компанијата Купертино испраќа пораки до сите оние корисници кои купиле нов iPhone 11, 11 Pro или 11 Pro Max на денот на неговото претставување бидејќи сме блиску до завршување на времето за да можат активирајте една година Apple TV + потполно бесплатна.

Ова е потсетување за сите оние корисници кои од денес не ја активираа бесплатната година што ја имаат за набавка на нов уред, па доколку во вашиот случај веќе уживате во една година бесплатен Apple TV +, може да дозволите ова да помине .

Поврзана статија:
Како да ја активираме едногодишната претплата на Apple TV + ако имаме нов уред на Apple?

El јаболко порака кон корисниците е следново: «Новиот уред што вие или член на семејство сте го купиле вклучува бесплатен пристап за една година * до новата услуга за пренос и исклучиво до Apple Originals. »

  • Нови оригинали на Apple секој месец.
  • Уживајте во тоа без реклами и на барање, онлајн или офлајн.
  • Споделете го со вашето семејство.
  • Може да гледате Apple TV + во апликацијата Apple TV, која е веќе на вашиот iPhone, iPad, Apple TV и Mac, како и некои паметни телевизори Samsung и уредите Roku и Amazon Fire TV. Можете исто така да уживате во Apple TV + вклучено ТВ.apple.com.

Во рамките на статијата, ние го споделуваме со вас единствениот услов што е неопходен за да имате пристап до овогодинешниот бесплатен Apple TV + и тоа е дека може да се активира со новиот iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV или Mac компатибилен со најнова верзија на iOS, iPadOS, tvOS или macOS и купено по 10 септември 2019 година. Под ова мислиме дека ако штотуку купивте iPhone, Apple TV, Mac, итн., Исто така можете да уживате во бесплатна година на оваа услуга на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.