Верзијата IOS 14 може да стигне до верзија 14.8 за прв пат во историјата на софтверот

Верзиите на софтверот на Apple за нивните уреди продолжуваат да мутираат со постојани промени и она што денес изгледа очигледно утре се менува целосно. Додека сите чекаме да се појави новата верзија на iOS 15 за следниот месец слика од екранот на мрежата што покажува уште една верзија на iOS 14, во овој случај iOS 14.8.

Оттогаш, важните вести за верзиите на Apple се помалку важни верзија x.8 никогаш порано не била постигната низ историјата на iOS. Тековната верзија на iOS 14.7 ќе биде максимумот што го имавме претходно во нумерирањето на верзијата на софтверот, така што оваа нова верзија што ќе пристигне ќе биде нов рекорд.

Промените може да бидат малку иако е вистина дека опцијата за лансирање верзија на iOS 14.8 е сосема фер земајќи ги предвид датумите во кои се наоѓаме. Ова н leads наведува да мислиме дека двете верзии може дури и да се преклопуваат. На фаќање на Брендан Шенкс, направено во бета 4 од Xcode 13 ја покажува оваа нова верзија на оперативниот систем:

Можеме да разбереме дека Apple има проблем или сака да реши грешка во тековната верзија на iOS 14.7, така што издава нова верзија 14.8 за да го реши, но времето е тесно и ова може да се поклопи со новиот iOS 15.

Не се очекуваат големи промени во однос на тековната верзија, но тоа е iousубопитно. Нема официјални детали и сето ова е с a уште гласина за обесена слика на Твитер пред неколку дена, но со Apple Можеме да бидеме сигурни дека ако треба да ја стартуваат оваа нова верзија за да го решат дефектот на системот, ќе ја стартуваат и ние сме воодушевени од тоа иако температурите се малку тесни помеѓу верзиите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.