Pangu ја лансира верзијата 1.1 од џеилбрејкот за iOS 9.2-9.3.3 со подобрувања во сертификатите

Пангу џеилбрејк

Веќе имаме нова верзија. Пред неколку минути, Пангу објави твит во кој известува дека го лансирале верзија 1.1 од најновиот jailbreak-от, тој полуврзан, иако тие инсистираат на продажба на друг начин, со кој можеме да ги отстраниме ограничувањата на iOS уредите кои имаат инсталирано iOS 9.2 до iOS 9.3.3. Во времето на ова пишување, на официјална веб-страница на англиски јазик, од каде што можете да ги преземете алатките, таа не е ажурирана со додавање на список со новости, но тие спомнаа нешто во твитот што го објавија.

Како што треба да знае секој jailbreaker, најновата алатка на Pangu е, во својата англиска верзија, датотека .ipa што треба да се потпише и инсталира со модифицирана верзија на Cydia Impactor, алатка креирана (и модифицирана) од Saurik. Проблемот со овој jailbreak е што за да го инсталирате, користи некои сертификати што може да се отповика во секое време, но Pangu вклучи во најновата верзија на својата алатка промена што може направете го проблемот помалку.

Новата верзија на паузата во затвор пристигнува со подобрувања во сертификатите

Објавена новата верзија 1.1! Сега можете да ја користите опцијата "вграден сертификат" во рамките на новата апликација. Одете на pangu.io за да ја преземете и инсталирате повторно.

Како што споменав на почетокот на овој пост, за време на пишувањето на овие редови, тие сè уште немаат објавено повеќе информации. Бидејќи мене лично воопшто не ми се допаѓа овој jailbreak, го немам инсталирано на ниту еден мој уред, така што не можам да проверам што значат ниту вградените сертификати. Од она што се чини дека ќе биде нова опција која донекаде ќе го подобри проблемот со сертификатот, можеби добивање на една од истата апликација без потреба да користите други алатки. Веднаш штом дознаеме повеќе, ќе го ажурираме овој пост или, ако вреди, ќе напишеме статија во која зборуваме за новата опција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

11 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Нерон dijo

  Прашањето Пабло би било ако по април вреди истиот сертификат и тој ќе биде продолжен на подолго време… Таму ќе ни ја кажете дилемата пријател. Ви благодариме за вашата неуморна работа што ни пишувате сè од вечер

 2.   Хозе Луис dijo

  За мене, како да ја објавија верзијата 1000, овој BБ мириса малку комерцијално и нема да го сторам тоа, ќе продолжам со мојата 9.0.2 и со ЈБ што ехо ми одговара, иако повеќе од еднаш јас размислувале да се искачам на 9.3.3 .XNUMX, но ако се покачи не би било да се направи JB.

  1.    IOS 5 засекогаш dijo

   За што ќе поставите на 9.3.3? Не носи НИШТО вредно и згора на тоа, ќе го изгубевте неиздржаниот затвор. Дури 10 не вреди, повеќе од истото. Колорини и повеќе колорини.
   Да се ​​има jailbroken iPhone е најдоброто нешто на светот, тоа го прави најдобриот уред некогаш создаден, една милијарда пати поголема од конкуренцијата бидејќи можете да прилагодите апсолутно сè на максимум.
   Уживајте во џеилбрејкот и заборавете на апсурдните надградби на јаболкото.

 3.   Хосој dijo

  Здраво, ја консултирав вашата страница со години, морам да кажам дека ја сакам, многу комплетна, таа е моја референтна страница и немам намера да го обојам ова мое мислење со но, но тоа е тоа ., Со овој џеилбрејк останавте малку назад, разбирам дека мириса лошо и многу, но за што служат професионалци како вас? Повеќе од едноставни корисници како мене, да пробам и да разговарам (како што велат во мојата земја) , кога го објавивте овој смрдлив џеилбрејк, скокнав во бродот и го сторив тоа (преку веб, ipad air2, 9.3.2), не е комплетно, добро е и секој ден ги проверувам моите сметки, дури и банкарските сметки во случај, и не, јас не Ништо не ми се случило на мене или на луѓето околу мене (друг ваш напис, за што подобро да не зборувам), дека некој може да пристапи до мојата сметка, до мојата е-пошта, ако тоа е ризик, но за тоа никој нема да има сметка на Фејсбук, или во плејстор на пример, ве охрабрувам да ни објасните како го гледате тоа, лично ако сакате што е алатката Она што најмногу го користам, не работи баш како што треба, пробувам други апликации за cydia, други започнуваат, а други не се совршено споменати, и не е целосно неизлечено, но лесно се обновува без потреба од компјутер или Интернет-врска, едноставно вчитајте ја програмата, прашање на 20 секунди.
  Тоа е мојата референтна страница и на многу луѓе што ги познавам, ние сме оставени зад себе дека вие не го заслужувате тоа по целата вложена работа, ви благодарам многу што продолживте да работите

  1.    алваринјалварини dijo

   Целосно се согласувам!! Се најдобро.

 4.   родриго салазар dijo

  Здраво, Пабло.-

  Имам проблем со jailbreak-от, на кој начин и да го инсталирам, кога ќе го стартувам, сфаќам дека jb е направено правилно, но cydia никогаш не се појавува на екранот. Што може да се направи.

  1.    Хосој dijo

   Треба да ја дадете апликацијата што се појавува како pp и кинески знаци, сината икона, а потоа притиснете во средината на кругот и притиснете го копчето за исклучување (само притиснете не задржувај), екранот се исклучува, јаболкото излегува и се е во ред

 5.   Томас dijo

  Јас сум корисник на Jailbreak подолго време и вистината е дека овој Jailbreak за кој многу зборуваат лошо, затоа што го инсталирав на мојот iPhone 5s и ми прави чуда ... Јас не дадов ниту една грешка, ниту троши дополнителна батерија и тоа за да ги инсталирате сите измени за прилагодување што ги ценам толку многу што постојат (приклучок со +5 икони, хоризонтално вртење на екранот на работната површина, персонализирана тастатура, слика и слика за да може да гледате минимизирани видеа и да користите други апликации во исто време, да не ги спомнувам оние што ги отстрануваат сите оние досадни реклами од стандардните апликации, дури инсталираат и дотерување што те блокира и го исклучува екранот само со поддршка на телефонот со лицето надолу) ... накратко, не Не знам што губите без jailbreak сè додека не го инсталирате .. како ги пропуштив сите овие можности за прилагодување

  Сега, тоа големо „но“, е дека ако го рестартирате или исклучите телефонот, тој е деактивиран, бидејќи вистината е дека губите само 10 секунди при повторно активирање. Важно е штом еднаш го активирате, сè што е претходно конфигурирано, сè уште е таму! (Не е избришано или деконфигурирано)… затоа притиска само 2 копчиња и чека 10 секунди за да има сè назад како што оставивте.

  Покрај тоа, ова не влијае на „репрингот“, па затоа се случува само ако го рестартираме или исклучиме уредот. Колку пати го рестартирате уредот? Јас никогаш. Колку пати го исклучувате преку ден?… Никогаш ... ноќе го оставам вклучен и вклучен…. И ако го исклучиме 1 пат на ден you дали губите jailbreak за 10 секунди што треба да ги притиснете 2 копчиња? таму сите.

 6.   DAN dijo

  Дали некој знае дали е сè уште можно да се направи JB до 9.3.3 ??? на itunes веќе ја гледам новата надградба на 9.3.4 и останав во 9.0.2 со JB

 7.   домека dijo

  добро имав jailbreak во iOS 9.3.3 преку сафари одеднаш веќе не работи, што да правам? врати, ажурирај и повторно преземај на ios9.3.3 и направете го тоа со оваа нова алатка ?? благодарам

 8.   Johnонатан dijo

  Здраво момци, јас го направив JB на мојот iphone 6 со ios 9.3.3, но многу бргу ја троши батеријата и имам само неколку измени smatTap, цепелин, peekaboo активатор и biolockdown, дали некој знае дали е за некој од овие во себе, или од страна на ЈБ како такво? Среќен ден

  одговорот