ЕКГ во Чиле и други земји заедно со повеќе новости од watchOS 6.2

Епл Види

Вестите во различните верзии на оперативниот систем Apple се скоро секогаш засенети од вестите за iPadOS и iOS, логично остатокот од верзиите достапни на различни уреди исто така додава нови карактеристики како што е watchOS 6.2 што додава важни вести за другите Компатибилност со ЕКГ (Електрокардиограм) на компатибилни часовници на Apple во Чиле, Турција и Нов Зеланд. Оваа долгогодишна опција сè уште им приоѓа на корисниците на Apple Watch Series 4 или подоцна во некои земји.

Покрај оваа новина со имплементацијата на ЕКГ, компанијата додава подобрувања како и во претходните прилики во стабилноста и општата безбедност на системот. Од друга страна, грешка што ја запре музиката кога се префрлате од WiFi конекција на Bluetooth, нешто што од друга страна изгледаше дека не влијае на сите корисници. Конечно и без да се појави во оваа официјална верзија 6.2, бета верзијата на iOS 13.4 протече во функција наречена „CarKey“ што ќе овозможи „нашиот iPhone“ и „Apple Watch“ да се користат како клуч за автомобил. Според белешките на оваа нова верзија на watchOS 6.2 и она што досега можевме да го видиме, оваа функција не е достапна.

Во оваа смисла и како што секогаш велиме, сега е време да ги ажурирате и уживате во новостите и подобрувањата имплементирани во секој од различните оперативни системи на Apple. Запомнете дека за инсталацијата на watchOS треба да ја имате iPhone ажуриран до најновата достапна верзија и имајте го часовникот со минимална батерија од 50% покрај тоа што го чува на полначот. Ажурирај!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис Даниел dijo

  А, за Мексико тие сè уште не ја активираат функцијата ЕКГ

 2.   Jordорди Гименез dijo

  Па, се надеваме дека наскоро Луис Даниел ќе биде правно прашање со здравствените власти во земјата.

  Со почит

 3.   marcos dijo

  Проценето ажурирање и сè уште не ја гледам функцијата ecg на мојот часовник 4 во Чиле