Ветровито, фантастична апликација ако ве интересира ветрот

Ветер

За повеќето луѓе, насоката или интензитетот на ветерот се две работи што немаат голем интерес за ден за ден, но има некои групи што може да бидат многу заинтересирани за тоа, како што се практичари на спортски активности на отворено, во кои нивното влијание е релевантно (возење велосипед, сурфање, сурфање со авион, едрење, итн) И за сите нив, Виндри доаѓа со бисери.

Концизно

Иако е вистина дека Винди не е многу целосна или опремена со апликации, вистината е дека таа ни го дава токму она што го бараме, а тоа се детални информации за ветерот. До влезете во станица (Тие се од луѓе или субјекти што ги споделуваат бесплатно со секого) можеме да ги видиме податоците претставени во пита табела, додека со пониска лента одиме напред во времето. Интересен е и прекинувачот што ни овозможува да го менуваме поместувањето на времето помеѓу 1 и 3 часа, бидејќи во зависност од активностите можеби сме заинтересирани за повеќе или помалку прецизност.

Малку подолу имаме можност за видете ја прогнозата на час за некои податоци (брзина, насока и температура) и на дното на екранот можеме да пристапиме до она што за мене е најинтересна опција: мапа на „Гугл мапс“ на која се насочени правецот и интензитетот на ветерот со шифра во боја, и исто така може лесно да се движат низ временската линија.

Добрите и лошите страни

Во корист на Винди мора да се каже дека ни ги презентира информациите јасно, едноставен, сигурен (лично проверен), брз и без рекламирање од каков било вид. Кодот на бојата ги прави информациите многу брзи за гледање, а поставките што ни ги нуди ни овозможуваат да ја оставиме апликацијата по наш вкус, така што за една минута да ги имаме предвид сите потребни информации.

Во однос на негативното, потребно е да се потенцира неконзистентноста во дизајнот на апликацијата, што значи дека некои области се добро претставени, но други содржат недостатоци во дизајнот кои јасно се гледаат, како и некоја мала грешка во преводот што во секој случај се простува кога зборуваме за апликација направена од една личност и како хоби. Во секој случај станува збор за грешки што се решаваат со многу малку и дека се надеваме дека во идните верзии ќе биде променето.

Апликацијата е универзална (работи со исто преземање на сите iDevices), бесплатно и без рекламирање, така што не можете да побарате многу повеќе.

Нашата проценка

уредник-преглед
Windy.app: Ветер и време (врска со AppStore)
Windy.app: Ветер и времеслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Претпријатие dijo

    Ви благодарам, ме интересираат овие информации.