Веќе имаме расклопување на Apple Watch Ultra од iFixit

iFixit го расклопува Apple Watch Ultra

Тестот на Apple Watch Ultra што го чекавме. Се чини дека човек не е среќен додека не се специјализирани кадрите на iFixit почнува да работи и го расклопува уредот на Apple. Овој пат на ред е Apple Watch Ultra, новиот часовник од американската компанија кој го покажа својот отпор а тоа сигурно ќе ги воодушеви сите оние кои сакаат спорт и авантури. Резултатот од тестот за расклопување не остава сомнеж дали е лесно или не да се поправи новиот часовник на Apple.

iFixit почна да работи и постигна расклопете го сосема новиот Apple Watch Ultra. Имајте на ум дека тие се високо специјализирани кадри и знаат што прават, така што резултатите што ги нудат се многу сигурни.

Пред сè, треба да се забележи дека на задната страна на Apple Watch Ultra се прикажани 4 малку специјални завртки. Тие се пенталобни што доведува до тоа дека можеме да имаме брз пристап до внатрешноста на часовникот. Сепак, по отстранувањето на задниот капак, има низа дихтунзи на самите завртки и уште една заптивка која придонесува за водоотпорноста на Apple Watch Ultra. Вториот веднаш пукна. Исто така, пристапот до делови како батеријата и Taptic Engine бара тешка задача за отстранување на екранот.

Потврдено е дека овој нов часовник е опремен со батерија од 542 mAh, што е 76% поголема од батеријата од 308 mAh во серијата 8 на Apple Watch. Зборувајќи за големината, она што исто така порасна е говорникот.

Од целото видео што ви го оставаме во овој запис, произлегува дека поправката на Apple Watch Ultra е многу тешко и веројатно многу скапо. Затоа добро се грижи за него.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.