Веќе не е можно да се спушти на iOS 13.7

Кога Епл, ново ажурирање на својот оперативен систем, за некое време, им овозможува на корисниците да го намалат рејтингот, да се вратат на претходната верзија, време утврдено за околу две недели, иако понекогаш, ова се намалува на една недела, па дури и на денови.

Со објавувањето на iOS 14, од Apple тие само ја затворија вратата за можноста да се вратат на iOS 13.7, најновата верзија што Apple ја издаде за уреди управувани од iOS и iPadOS, па ако имате проблем со iOS 14, не можете да се вратите назад.

Работата и перформансите на iOS 14 се покажаа уште од првите бета верзии, бидете доста стабилни (Освен некои бета-верзии кои нудеа голема потрошувачка на батерија), па затоа не е изненадувачки што Apple одлучи да ја елиминира можноста за деградирање порано од нормалното, бидејќи вообичаениот период е обично една недела.

Првите броеви поврзани со Усвојување на iOS 14 посочи што е оди со добро темпо Веќе денес, 1 од 4 компатибилни уреди (истите што беа компатибилни со iOS 13) веќе инсталираа iOS 14, што е 10% од бројките за усвојување на iOS 13 во истиот временски период.

Враќањето назад во претходната верзија на iOS е обично најсоодветен метод за корисниците што се доживувајќи дефекти на нивните уреди. Кога оваа можност повеќе не е достапна, единствената опција што останува е да го вратите уредот од нула и да направите чиста инсталација на најновата достапна верзија во тоа време, без да ја вратите резервната копија што можеби сме ја зачувале, бидејќи ќе ги повлечеме проблемите назад што веќе го доживувавме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   здраво ова е конечно dijo

  Ова е последен тест

 2.   Hон срна dijo

  Тест за коментар на статијата

 3.   Hон срна dijo

  Конечен тест