Веќе не е можно да се спушти на iOS 15.0

Пред една недела, Apple престана да ја потпишува најновата верзија на iOS 14, поточно на верзија 14.8На Една недела подоцна, компанијата со седиште во Купертино престана да го потпишува iOS 15.0, првата верзија на iOS 15 што Apple ја објави на 20 септември, што значи дека повеќе не можете да се намалите на оваа верзија ако имате проблем со вашиот уред.

Серверите на Apple го објавија iOS 15.0.1 на 1 октомври, ажурирање што го поправи досадниот проблем со отклучување на iPhone 13 со Apple Watch кога носите маска.

Јаболко престанете да потпишувате постари верзии на вашите оперативни системи кога се објавуваат нови верзии, така што сите ваши клиенти ја имаат најновата верзија со сите подобрувања и безбедносни закрпи достапни досега.

Секоја нова верзија на iOS обично носи важни безбедносни ажурирања или поправки на грешкикако и нови карактеристики. Епл обично дава разумно време за корисниците да се ажурираат и доколку имаат неисправност можат да се намалат и да се вратат на претходната верзија, на овој начин, тие можат да продолжат да го користат својот терминал додека Apple не го реши проблемот доколку се работи за грешка во верзијата iOS.

Следното големо ажурирање на iOS, iOS 15.1, моментално во третата бета верзија, ажурирање што во моментов ја вклучува функцијата ProRes на iPhone 13 Pro плус ново копче што го вклучува и исклучува макро режимот. Во моментов не знаеме кога Apple планира да ја лансира конечната верзија на iOS 15.1, но најверојатно ќе биде објавена непосредно пред крајот на октомври.

Од Actualidad iPhone ќе ве информираме штом имаме повеќе новости поврзани со Издание на iOS 15.1 или било која нејзина бета.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.