Видео повиците ќе пристигнат на WhatsApp

Лого на Whatsapp

Кога се појавија говорни повици до WhatsApp, од Фејсбук уверија дека следниот важен чекор за платформата за пораки би било да се понуди услуга за видео повици. Па, се чини дека WhatsApp веќе ги дава последните знаци за да може да ја лансира својата нова услуга за видео повици меѓу корисниците на платформата според сликите што германското издание германски Apple Blog ги филтрираше, слика што ви ја прикажуваме подолу . 

видео повици на whatsapp

Според публикацијата, WhatsApp тоа ќе ни овозможи да се префрламе помеѓу различните разговори преку еден вид јазичиња И како FaceTime, Skype, Viber и останатите платформи што ни нудат видео повици, тие ќе бидат достапни преку Wi-Fi конекција и преку податочна врска, иако преку овој тип на врска, веројатно е дека нашата стапка на податоци ќе биде згаснува брзо.

Како што можеме да ја видиме сликата погоре, видео повикот би бил на цел екран, со мал прозорец каде што би се наоѓала нашата слика, прозорец што очигледно би можеле да го движиме околу екранот по своја волја за да го поставиме таму каде што е најпријатно за нас, исто како што можеме да направиме во FaceTime. Што се однесува до контролите достапни за време на видео повикот, можеме само да го исклучиме микрофонот, да го закачиме повикот или да ја смениме камерата што го емитува видеото.

Овие слики од екранот се направени на внатрешната верзија на WhatsApp со број на верзија 2.12.16.2. Во моментов најновата верзија на WhatsApp достапна во App Store е број 2.12.12. Ако бројот на внатрешна компилација на WhatsApp следи каква било врска со оној од последната верзија, можеби нема да потрае долго за да го добиеме ова ажурирање со главната новина на видео повици помеѓу корисниците потполно бесплатни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Borja dijo

  Тоа е верзија 2.12.16.2 не 2.12.162

 2.   Joseозе Боладо dijo

  Каква илузија .. Подобро почнуваат да го менуваат интерфејсот и да иновираат во нешто што другите го немаат, зошто јас повеќе не користам WhatsApp. Јас користам телеграма и ве советувам сите! Тоа е многу побрзо, ви овозможува да имате бесплатни налепници, можете да пристапите до кешот, итн.