Преглед на видео: Ние го ставаме на тест отпорот на LifeProof со нашиот iPhone 6 Plus

LifeProof е една од најпознатите насловни страни на пазарот. Компанијата ни претставува производ што ќе го направи нашите iPhone телефони се практично неуништливи. Дали е така? Ако барате водоотпорна обвивка, отпорна на пад, прашина и снег, LifeProof е добар кандидат, но со стрмна цена што се приближува до 100 американски долари (80 долари ако го купите сега, поради привремена промоција).).

Од Актуалидад Ајфон решивме тестирајте ја јачината на обвивката - Со благодарност од AT & T- потопување на нашиот iPhone 6 Plus во резервоар со вода. Избравме еден од најновите производи на LifeProof за ова: Нед, тоа покажува технологија без заштита на екранот. Ова значи дека екранот на телефонот ќе биде изложен, но сепак ќе биде заштитен од секакви инциденти. И иако го потопуваме телефонот, екранот, кој ќе биде изложен на вода, нема да се оштети во кое било време.

случај на доживотно докажување

Што да имате предвид пред да започнете

Упатствата за LifeProof мора внимателно да се прочитаат. Да, нормално е дека многу пати одиме од хартија мислејќи дека сме експерти во областа или дека ќе дознаеме додека одиме, но овој пат е важно да го сториме тоа со цел да не го оштетува случајот од 100 долари или уште полошо, iPhone.

LifeProof вклучува внатре во a футрола што ќе дејствува како iPhone. За што служи ова? Да се ​​тестира капакот и да се види дека нема никаков вид на филтрација што дозволува вода да влезе во неа. Она што ќе треба да го направиме е да го вметнеме овој случај или лажен iPhone во случајот Nüüd и потоа да го оставиме потопен приближно 30 минути. За да остане потопен, ќе користиме чаша. По половина час, ќе ги отстраниме стаклото и капакот. Willе го исушиме и внимателно ќе го отвориме. Испитајте го случајот за да бидете сигурни дека ниту една капка вода не излегла. Ако внатрешната обвивка е сува, тогаш можете да излезете со вашиот iPhone.

Уште еднаш инсистираме дека е многу важно да се осигураме дека случајот е добро запечатен, така што внатре нема протекување водабидејќи може да ги оштети внатрешните компоненти на вашиот iPhone.

Технологија без заштита на екранот

Навистина, од екранот не изгледа оштетен кога го ставаме iPhone во вода. Очигледно нема да работи откако ќе биде потопен, но ќе биде безбеден.

Го однесовме нашиот LifeProof со iPhone 6 Plus во забавен парк со вода и Ние го изложивме Нуид на сите видови несреќи- Се капевме во вештачка река со часови (иако не се препорачува куќиштето да биде под вода подолго од еден час), се лизгавме по слајдовите, па дури и го фрливме куќиштето на земја неколку пати и телефонот беше недопрена Иако мораме да кажеме дека во еден момент протече вода, веројатно затоа што куќиштето не беше добро седнато, но тоа не го оштети iPhone.

Друга интересна точка што треба да се има предвид е дека, додека екранот е изложен, почетното копче ќе биде заштитено со тенок слој, но отпорен на вода и удари. ID на допир ќе продолжи да работи без тешкотии сè додека го имаме случајот, што е позитивна точка, бидејќи овие типови навлаки имаат тенденција да ја попречуваат употребата на идентификаторот за отпечатоци.

како да се отвори случај на животен доказ

Проблеми со отворање на капакот

Отворањето на корицата е доста деликатен процес. LifeProof е идеален за оние кои се активни, кои се занимаваат со екстремни спортови или чии секојдневни активности постојано ги ставаат нивните телефони во „опасност“. Јас лично не препорачувам да биде соблекување и ставање често, бидејќи процесот е досаден и лесно е да се направи грешка што завршува со вашиот случај.

За да го отстраниме iPhone од куќиштето, ќе користиме паричка со која ќе притиснеме на долниот десен агол. Но, бидете внимателни, пред да го направите ова, ќе мора да се осигураме дека јазиче што ја штити портата за полнење е отворен, бидејќи ако се обидеме да го отвориме капакот со затворено јазиче, може да го исклучиме или да го скршиме. Ако го скршиме, можеме да заборавиме на капакот. Ако го растовариме, сето тоа ќе биде прашање на вештина со рацете за да го вратиме на своето место. Исто така, ќе мора да бидеме претпазливи со паричката при притисок. Ако вложиме премногу сила, може ненамерно да ја одделиме гумата што ја покрива футролата, што би било доста скучна работа и токму тоа ни се случи по трет пат кога го отворивме случајот.

Добрата вест е дека ако не сте задоволни со вашиот LifeProof во текот на првите 30 дена од купувањето, можеш да го вратиш. Компанијата исто така ни нуди едногодишна гаранција за производот (iPhone нема да биде покриен со оваа гаранција).

Заклучоци

Ние ја препорачуваме футролата LifeProof за оние кои имаат потешкотии да ги чуваат своите iPhone-ови безбедни, бидејќи е прилично добро осмислен производ за оние кои се посветат на спортот. Тој е скап додаток за вашиот iPhone и ќе мора да го третирате со најголема грижа за да не се оштети. Навлаката е достапна во бела и црна боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Еди Нуез Росас dijo

  Каде можам да го купам за да не купам имитација

 2.   Joseозе Боладо dijo

  Го имам, но направете го тестот во базен! Го ставив во базен на длабочина од повеќе од два метра, го фрлив iPhone-от во базенот итн. И не влегува вода, ако водата влезе во капакот од 100 €, исклучи го и ајде да одиме.

 3.   Joseозе Боладо dijo

  Еди Нуез .. Можете да го купите на неговата официјална веб-страница или на Амазон за околу 80 €

 4.   BossNet dijo

  Ова е ирелевантно, но каква апликација користите за да го прикажете екранот на iphone на ТВ?