Дали сте страствени за фотографијата и видеото? Здраво на Студио Олоклип

Олоклип-Студио

Ако постои компанија што ја познаваме доволно добро за да успееме на пазарот на додатоци за фотографија за iPhone, е Олоклип. Нивните леќи претрпеа голема популарност во последно време, до моментот да се продаваат директно во продавниците на Apple ширум светот. Поддржан од квалитетот на материјалите и добивањето признание од бројни професионални фотографи, Олоклип се етаблираше како најдобра опција да им даде поинаков допир на нашите слики и снимки.

Овој пат тие сакаа да продолжат понатаму со новата кампања што штотуку ја започнаа на Kickstarter, најавувајќи низа алатки што ќе ни овозможат професионализира слики како снимање видео во нашите секојдневни активности. Ова е малку поразлично од она што го видовме до денес, но неговиот фокус останува ист: дека нашите фотографии и видеа имаат квалитет што прави разлика.

Идејата е едноставна: случај на кој може да се додадат повеќе додатоци. Рефлектор, микрофон, држач за подобро зафаќање на iPhone -и тоа самоили не оставај нè трогнати, статив… Сето ова со јасна цел да се прилагодиме на нашите потреби во секое време, да можеме слободно да ги распоредиме околу обвивката.

Комплетните информации за овој проект можеме да ги видиме во нејзината страница на Кикстартер. Ако сакаме да придонесеме за нејзиниот успех, имаме можност да придонесеме и да ја добиеме нашата единица со почеток од 35 долари - за што ќе го добиеме најосновниот модел - до 2.500 УСД, награда што доаѓа со вклучено патување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.