The Weeknd ја освои наградата за уметник на годината на Apple Music Awards

Apple Music Awards 2021 година

Apple Music стана повеќе од а музички сервис во стриминг. Стана бренд за кој големото јаболко мора да се грижи за да продолжи да расте. Има многу уметници кои посветуваат дел од ексклузивната содржина на претплатниците на услугата, создавајќи заедница за пејачи. Вчера победниците на Apple Music Awards, годишните награди кои Apple ги доделува оваа година во своето трето издание. Победникот на работ на годината не е ниту повеќе ниту помал од Неделниот викенд, додека Оливија Родриго освои три други награди за најдобра песна, најдобар албум и извонреден изведувач на годината.

Apple ги објави победниците на Apple Music Awards

Музичките награди на Apple им оддаваат почит на музичките достигнувања во пет различни категории: Уметник на годината, Текстописец на годината, Извонреден уметник на годината, Најдобра песна на годината и најдобар албум на годината, а победниците се избираат преку процес кој се одразува и уредувачката перспектива на Apple Music како она што претплатниците ширум светот најмногу го слушаат.

Apple го претстави пред три години Apple Music Awards, некои доделени награди за неговата услуга за стриминг музика по две стратешки линии. Прво, слушањето на претплатниците на услугата и, второ, уредувачката перспектива на услугата. Тоа не е повеќе од препознајте ја работата, трудот и откријте ги најдобрите музички уметници на годината под добро познатото признание дека тоа е прилагодена силиконска нафора, која е суспендирана помеѓу лист полирано стакло и обработено и анодизирано алуминиумско тело.

Apple Music Awards 2021 година

Apple Music на паметните телевизори на LG
Поврзана статија:
Паметните телевизори на LG официјално ја добиваат апликацијата Apple Music

До добро познатите категории на Apple Music Awards ова трето издание додава нова категорија на награди за регионален уметник на годината. Во оваа категорија се нудат 5 нови награди за најдобрите уметници од пет региони: Африка, Франција, Германија, Јапонија и Русија, а според Apple, „оние уметници кои имале најголемо културно влијание и на топ листите во нивните земји се признати. и региони “.

Затоа, Овогодинешните награди им припаднаа на:
 • Уметник на годината: The Weeknd
 • Албум на годината: Оливија Родриго
 • Песна на годината: Оливија Родриго
 • Извонреден уметник: Оливија Родриго (Возачка дозвола)
 • Композитор на годината: HER
 • Уметник на годината (Африка): Wizkid
 • Уметник на годината (Франција): Аја Накамура
 • Уметник на годината (Германија): RIN
 • Уметник на годината (Јапонија): ОФИЦИЈАЛЕН ГОЛЕМ ДАНДИЗАМ
 • Уметник на годината (Русија): Скриптонит

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.