Високиот извршен директор на Apple TV + се сели во 20th Century Fox

Apple TV +

За време на годините пред презентацијата на стриминг видео услугата, Apple направи голем број потписи во аудиовизуелниот сектор, стекнувајќи ги услугите на важни директори од главните компании во секторот, од кои некои се чини дека ја сменија својата одлука и почна остави го Apple.

Последен што го стори тоа е Микеле Менделовиц. Мишел работеше за услугата видео-стриминг на Apple во последните две години како Криејтив извршен директор и беше многу важен дел од серијата За целото човештво, служат y Видливо: Надвор од телевизија.

Мишел Менделовиц

Неговата нова работа е во Дизни, поточно во 20-тиот Центри Фокс, како што можеме да прочитаме во Холивуд Репортер каде тој ќе биде одговорен за создавање серии и филмови категоризирани како драми. Пред вашето време на Apple TV +, Мишел работеше за Sony Pictures Entertainment и CBS и соработуваше во создавањето на сериите Добриот доктор, Крвта линија, мама ...

Дизни го купи 20th Century Fox во март 2019 година, кој создаде наслови како Симпсонови, Семеен дечко, Американска хорор приказна, Гли, Како ја запознав мајка ти ...

Најверојатно отсега Мишел насочете ги вашите напори на новата стриминг видео услуга на Дизни, Дизни +, со кој гигантот за аудиовизуелна продукција, заедно со Епл ТВ +, станаа алтернатива на Нетфликс, ХБО, Хулу.

Шефот на Дизни до пред неколку дена, Боб Игер, служеше во бордот на директори на Епл до септември 2019 година, два месеци пред лансирањето на Епл ТВ +, позиција на која тој беше принуден да напушти поради судир на интересиБидејќи Дизни исто така работеше на сопствен стриминг видео сервис, услуга што исто така започна во ноември 2019 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.