Водич „Користете AirPods“ сега достапен за нови купувачи

Упатство за користење AirPods Вчера за некои беше одличен ден и за други кошмар. Од една страна, некои среќни корисници можеа да купат AirPods што ќе ги добијат од 20 декември. Од друга страна, имаме некои корисници кои со месеци чекаат за лансирање на безжичните слушалки на „Епл“, откриле дека веќе дошле доцна и ќе треба да почекаат уште четири недели. Во секој случај, и среќните и оние кои немале толку среќа веќе можат да научат како да ги користат новите слушалки на Apple благодарение на неодамна лансираните водич «Користете ги AirPods».

Водичот е страница за поддршка што „Епл“ го објави набргу откако раните корисници беа во можност да купат AirPods од „Епл продавница“ преку Интернет. Во неа тие ни објаснуваат како да правиме некои работи како што се спарување на слушалките Со iPhone, нешто толку едноставно е да го отклучите iPhone, отворете го полето за слушалки со слушалките внатре, почекајте да заврши анимацијата и допрете на «Поврзи».

"Користете ги AirPods", упатството за корисник за слушалките на Apple

Страницата за поддршка исто така вклучува информации за да разбереме како функционираат новите безжични слушалки Купертино, како што се:

 • Музиката ќе започне да се репродуцира автоматски кога ќе ги ставиме.
 • Ако отстраниме AirPod, музиката ќе паузира; ако ги тргнеме и двајцата, музиката ќе престане целосно.
 • Pressе притиснеме двапати да се повикаме на Сири.
 • Кога се чуваат во кутијата, слушалките ќе почнат да се полнат.
 • Кутијата и слушалките можеме да ги наполниме со помош на кабел за молња.

Се чини дека новата страница ни ги дава сите потребни информации за да знаеме сè за AirPods, но, познавајќи го Apple, убеден сум дека, кога ќе ги добијат првите корисници, ќе откриеме нови работи.

AirPods се иновативни слушалки благодарение на нивниот паметен дел и нивната футрола за полнење, но јас лично мислам дека одат малку прекумерно со нив. Не ме сфаќај погрешно, не велам дека не вреди да се купи, но она што го прочитав и гарантира дека е најдобро што Apple го лансираше во својата историја, ми се чини претерано. Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.